„A to Polska właśnie…” – 100 kartek na 100-lecie

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMSy czy też wiadomości na portalu społecznościowym. Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych listów ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Listy są czymś wyjątkowym, magicznym, osobistym i bardzo często stają się oryginalną pamiątką na długie lata. Zdarza się i tak, że niosą za sobą pewną tajemnicę, jakąś historię…

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. A to Polska właśnie…100 kartek pocztowych na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Projekt ten połączył ze sobą w niecodzienny sposób 101 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Udział w tej innowacji był wyjątkową lekcją historii i świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.Wszystkie pocztówki, które wysłaliśmy zostały własnoręcznie przygotowane przez naszych uczniów. Każda z nich była wyjątkowa i niezwykle starannie wykonana. Część z nich uczniowie przygotowali w ramach zajęć technicznych prowadzonych przez panią Zuzannę Nizio, a część w ramach konkursu „Pocztówka z Gminy Raszków”, którego wyniki już wkrótce!

Zadaniem uczniów klas starczych (5, 6 i 7) było zaadresowanie pocztówek, naklejenie znaczków i wysłanie ich, a także przygotowanie wystawy pocztówek, które przez kilka ostatnich tygodni dochodziły do nas stopniowo ze 100 szkół z całej Polski.

Koordynatorami innowacji w naszej szkole były panie Małgorzata Palczewska i Beata Lisiak.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_