„Niepodległa Wielkopolska” – wycieczki do Poznania

   W ramach szkolnego projektu „ Niepodległa” w dniach 9, 10 i 11 października klasy 6, 7 i 8 wybrały się na jednodniową wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy z zakresu historii naszego regionu. Wizytę w stolicy Wielkopolski uczniowie rozpoczęli od obejrzenia w Multikinie Stary Browar filmu pod tytułem „ Dywizjon 303’. Reżyser ukazał nam prawdziwą historię polskich asów przestworzy inspirowaną książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy z początku lekceważeni przez naszych sojuszników stali  się legendą, stworzyli elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. Na uwagę zasługuje tu ciekawa obsada polskich aktorów oraz bitwy powietrzne rozgrywane nad kanałem La Manche.

   Następnie wycieczka udała się na Stary Rynek, gdzie znajduje się Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie mieli możliwość prześledzenia drogi Wielkopolan do niepodległości, od powstań narodowych, poprzez ideę „pracy organicznej”, I wojnę światową, po zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918- 1919. Prezentowane na wystawie eksponaty wespół z grafikami, planszami i tekstem pełniły rolę narratora opowieści. Całość dopełniły multimedia oraz repliki powstańczych mundurów i karabinów, które chętnie były przymierzane przez uczniów.

  Wycieczka ta poszerzyła naszą wiedzę na temat przygotowań do powstania i bohaterów tamtych wydarzeń. Zbliżająca się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uświadomiła nam jak ważną rolę w procesie narodowowyzwoleńczym odegrało Powstanie Wielkopolskie. Program wycieczki został przygotowany przez panią Mariolę Janiak. Opiekę nad klasami w czasie wyjazdu pełnili : Alicja Duczmal, Izabela Urbaniak, Renata Brajer, Justyna Dutkowska, Małgorzata Palczewska, Karol Marciszewski, Anna Sztok, Daria Sobczak.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip