„Noc z Andersenem”

W piątek 23.03.2018  odbyła się w naszej szkole II Noc z Andersenem. Dołączyliśmy do bibliotek w Europie i na świecie, wszędzie tam, gdzie pomysłowe bibliotekarki, chętni nauczyciele czy wychowawcy przygotowali dla najmłodszych czytelników  ciekawy program z nocnym czytaniem baśni. W ubiegłym roku impreza odbyła się w 1690 miejscowościach naszego kraju.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy IV a – 16 uczniów i IV c – 20 uczniów. Wszystkich zebranych powitała bibliotekarka, pani Katarzyna Zaworska, która zapoznała dzieci z harmonogramem spotkania, omówiła zasady bezpieczeństwa i życzyła wszystkim udanej zabawy. Pierwszym punktem spotkania były inscenizacje wybranych i samodzielnie przygotowanych baśni. Na teatrzyk kukiełkowy zaprosili uczniowie klasy IV a, którzy wystawili baśń „Brzydkie kaczątko”. Uczniowie klasy IV c zaprosili zebranych do obejrzenie inscenizacji opartej na kilku baśniach J.Ch.Andersena.  Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości naszych uczniów, którzy samodzielnie przygotowali scenariusze wystawianych baśni, dekoracje, kukiełki, rekwizyty, podkłady muzyczne, oświetlenie  i stroje. Kolejną atrakcją wieczoru były kalambury i krzyżówki. Po wspólnej kolacji (pyszna pizza), udaliśmy się do sali gimnastycznej. Nocne zabawy z piłką bardzo się wszystkim podobały. Ostatnim punktem nocy w szkole było głośne czytanie baśni na dobranoc. Tę noc warto było spędzić w bibliotece. Celem imprezy czytelniczej było rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie idei głośnego czytania.

 „Czytajcie dzieci baśnie, czytajcie i swoją fantazję rozwijajcie”. Opiekunami dzieci były panie: Anna Kląskała, Dorota Mielcarek i Katarzyna Zaworska.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip