„Znajdziesz mnie w bibliotece”

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Historia Programu związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 r.  doszło do największego rozszerzenia w historii UE – do wspólnoty wstąpiło 10 krajów, w tym Polska. Tydzień później pod hasłem bezpośrednio nawiązującym do akcesji – „Biblioteki w Europie były zawsze” odbył się I Tydzień Bibliotek.

W pierwszych latach było to święto ruchome, ale zawsze odbywające się w tygodniu, w którym przypadał 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od kilku lat termin Programu jest stały – Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja.

Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem. „Znajdziesz mnie w bibliotece” – to tegoroczne hasło. Biblioteka szkolna  zaprosiła czytelników z klas I-III do wspólnych obchodów. Dzieci wykonywały kolorowe zakładki do książek, a uczniowie klasy IIIa rozwiązywali quiz z wiedzy o lekturze „Dzieci z Bullerbyn”.

Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym „Mistrz pięknego czytania”. Do konkursu przystąpiło 35 czytelników. Dzieci czytały wybrane przez siebie książki. Wyniki konkursu:

I miejsce : Lena Krawczyk klasa Ib

                     Cezary Dygas klasa IIb

                     Oliwia Lisiak klasa IIIc

II miejsce: Hanna Król klasa IIIc

                     Julita Żaba klasa IIIc

                    Julia Sójka klasa IIIc

                    Zofia Cieślak klasa IIIc

                   Ania Wicenciak klasa Ib

                   Wojtek Gajewski klasa IIa

                   Bartosz Maląg klasa IIa

                   Jakub Połomski klasa Ia

                   Karolina Piekiełek klasa Ia

                  Julia Gogolewska klasa IIa

                  Joasia Szymczak klasa IIIa

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip