Apel z policjantem – „Bezpieczna droga do szkoły”

Dnia 4 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z  zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prelekcję przeprowadził nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

Spotkanie z dziećmi było też okazją do przekazania wiadomości z zakresu prewencji kryminalnej. Dzieci dowiedziały się m.in. jak unikać zagrożeń, w jaki sposób postępować w kontaktach z obcymi osobami, jak zachowywać się będąc samemu w domu.

Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie mniej przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież.

Oto kilka najważniejszych rad przekazywanych przez policjanta:

- przez jezdnie należy przechodzić w miejscach oznaczonych pasami lub sygnalizacją świetlną,

- zawsze przechodź na zielonym świetle,

- jeśli nie ma chodnika idź poboczem lewej strony jezdni,

- jeśli nie ma sygnalizacji świetlnej ustaw się przy krawędzi chodnika, zobacz czy nie nadjeżdża samochód z lewej strony jezdni, następnie z prawej strony jezdni i jeszcze raz upewni się czy z lewej strony jezdni nie nadjeżdża samochód. Dopiero wtedy możesz przejść przez jezdnię,

- nigdy nie przebiegaj przez jezdnię, nawet na oznakowanym przejściu,

- nie przechodź przez jezdnię w niedozwolonym miejscu,

- noś elementy odblaskowe na plecakach lub swoim ubraniu,

- nie wolno wychodzić na jezdnię zza samochodu.

Za udzielenie cennych rad i wskazówek Panu Policjantowi bardzo serdecznie dziękujemy.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip