Dzień z pasją

W piątek,13 marca 2015r. już po raz czwarty w naszej szkole zorganizowano DZIEŃ Z PASJĄ. Jako pierwsi wystąpili panowie, którzy opowiedzieli o swojej pasji latania. Zaprezentowali paralotnię, która była rozłożona w hali sportowej. Wyświetlali filmiki, ukazujące całą magię i piękno latania oraz przedstawili ciekawostki na ten temat.

Nasza szkoła daje szanse i możliwości pokazania się każdemu uczniowi. W tym dniu dzieci prezentowały swoje pasje i zainteresowania.

Dla wielu uczniów muzyka stanowi ważną część ich życia, jest ich hobby. Swoje umiejętności gry na instrumentach zademonstrowali:

Oliwia Pera z klasy 3a oraz Agnieszka Stefańska z 3b – flet prosty, Patrycja Młynarczyk z klasy 3a – gitara, Dominik Kwaśniewski z klasy 6b –saksofon oraz Paweł Obsadny z klasy 3a-  akordeon. Wielką pasją Małgorzaty Szczęsnej z 1a jest śpiewanie. Dziewczynka zachwyciła publiczność swoim ogromnym talentem. Wyżej wymienionych uczniów łączy nie tylko muzyka, ale również zamiłowanie do niej.

Wielką miłośniczką zwierząt jest Monika Wodniczak z klasy 5c, która opowiedziała o swoich zainteresowaniach zwierzętami. Natomiast Maks Iwańczuk z 3a, swoją pasję realizuje poprzez poznawanie świata fauny oraz lekturę książek przyrodniczych.

Wspólne pasje są magnesem przyjaźni, co potwierdzili Michał Szczęsny z 3a, Michał Błaszczyk z 4c, Karolina Danielewicz z 2a oraz Paweł  Harbut z 3a, którzy  opowiedzieli nam  o swoich sukcesach, związanych z karate oraz zademonstrowali swoje umiejętności.

Tymek Otwiaska oraz Sandra Chmielarz zarazili nas swoją pasją do sportu, a Aleksandra Dobroś i Wiktoria Sójka z klasy 5b starały się zaszczepić w nas miłość do hip- hopu.

           Prezentacje uczniów udowodniły , że pewne dźwięki, obrazy, słowa, zdarzenia niczym podmuch wiatru pozwalają odkryć, że w sercu nadal tli się płomień. Płomień pełen pasji i pragnień, który pokazuje jak bardzo żywe są nasze marzenia. W życiu tak naprawdę liczy się czas, jaki poświęcimy dla naszych przyjaciół, miłości i pasji, którą kochamy, bo reszta tego cennego surowca to codzienna monotonia.

          Najwspanialszym momentem dnia były spotkania naszych dzieci z mieszkańcami Raszkowa i gminy, którzy hobbistycznie zajmują się różnymi dziedzinami sztuki. Były to panie: Ilona Ziętek, Sabina Glapa, Ewa Dudzińska, Monika Karniej, Anna Kiełbasa, Ilona Włosik, Ilona Trzeciak, Sylwia Zębska, Donata Kaczocha, Urszula Mróz.

Warsztaty przygotowane i zaplanowane przez naszych gości nawiązywały tematycznie m.in. do  świąt wielkanocnych. Uczniowie różnymi technikami ozdabiali jajka wielkanocne, malowali zajączki wielkanocne, poznawali tajniki sztuki origami, wykonywali dekoracje i ozdoby.

          Dzień z Pasją w naszej szkole jest szansą na wszechstronny rozwój zainteresowań i talentów dzieci. Uczniowie wzmacniają poczucie własnej wartości oraz osiągają sukcesy. Wspierana jest naturalna w tym wieku aktywność dzieci.

   Organizatorami DNIA Z PASJĄ były panie Daria Sobczak, Izabela Urbaniak, Anna Jackowska.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip