III Międzyszkolny Konkurs Literowania w języku angielskim „Spelling Bee” pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Ostatni dzień przed feriami (24.01.2020) okazał się bardzo pracowity dla trzecioklasistów ze Szkół Podstawowych nr 1, 5, 7, 9, 13, 14 oraz z Raszkowa, którzy zgłosili udział w konkursie międzyszkolnym sprawdzającym wiedzę z alfabetu angielskiego. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Kiedy Pani Dyrektor Beata Dymna-Heine oficjalnie powitała wszystkich, uczestnicy przystąpili do działania. Jak prawdziwe pszczółki dzielnie zapisywali słowa, czy literowali wylosowane przez siebie wyrazy. Rywalizacja była bardzo wyrównana i nabrała rumieńców, kiedy konieczne okazało się przeprowadzenie dogrywki. Zanim ogłoszono wyniki nauczyciele udali się na spotkanie poprowadzone przez wydawnictwo Macmillan, natomiast uczestnicy odwiedzili nowo otwartą Filię nr 7  Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. 

Ostatecznie wyłoniono trzech Mistrzów Literowania:

Cieloch Blanka ( SP Raszków)

Karczewski-Górski Bartosz ( SP 14)

Kwiatkowska Jessica (SP 7)

W imieniu Pani Prezydent Beaty Klimek nagrody wręczył Dyrektor Kancelarii Prezydenta Pan Zdzisław Mielczarek, kierując ciepłe słowa do uczestników i nauczycieli. Bardzo cieszymy się, że konkurs został doceniony przez władze miasta. Uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli potwierdzają dobrą atmosferę i świetną zabawę.

Sponsorami nagród byli Rada Rodziców SP nr 14, wydawnictwo Macmillan oraz Grupa Ubezpieczeniowo Finansowa.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip