Klasa 5 c w Muzeum Historii Wody, Brudu i Higieny oraz warsztatowni „Mydło i powidło”

6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy V c wcielili się w rolę naukowców i odkrywali tajniki robienia mydła. Tego dnia wybrali się wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Palczewską oraz panią Mariolą Janiak do ostrowskiej Warsztatowni „Mydło i powidło”. Tam dowiedzieli się, z czego składa się mydło, jak się je robi, aby następnie samemu stworzyć własne kostki myjące wybierając ich kształt, zapach, kolor, a także dodatki, np. płatki owsiane lub suszone kwiatki.

W czasie, kiedy kolorowe mydła zastygały w formach, uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Wody, Brudu i Higieny, w którym dowiedzieli się niezwykle interesujących faktów dotyczących dbania o higienę kiedyś i dziś, a także poznali dawne sprzęty gospodarstwa domowego związane z toaletą i higieną. Sami mogli wyprać pościel w balii z tarką, czy też poćwiczyć „rozruszanie” pościeli przed krochmaleniem.  Po ciekawych opowieściach pani prowadzącej, każdy otrzymał pięknie zapakowane, własnoręcznie zrobione mydełko, które z pewnością będzie praktyczną pamiątką tego dnia.

Następnie uczniowie udali się na spacer szklakiem ostrowskich jabłuszek, które znajdują się w najważniejszych miejscach miasta, m.in. na rynku, przy Urzędzie Miejskim czy w parku.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip