Klasy O-III na przedstawieniu „Kopciuszek”

Klasy O-III uczestniczyły w przedstawieniu „Kopciuszek”, przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu i wystawionym na scenie OCK Ostrów Wlkp.

Misją Narodowego Teatru Edukacji im.A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.

Założeniem programowym tych działań jest:

• wychowanie dramatyczne i obywatelskie dzieci i młodzieży,

• prezentacja adaptacji lektur szkolnych zarówno w formie bezpośredniej jak i poprzez budowanie oryginalnych form autorskich, wykorzystujących w swej kanwie główne wątki problemowe, kompilowane w całość,

• ekspozycja przekrojowa lektur ze szczególnym uwzględnieniem głównych motywów literackich oraz prezentowanych bądź metaforyzowanych przez nie problemów społeczno-egzystencjalnych.

Historia Kopciuszka jest prosta, czytelna i wciąż aktualna. Patrząc na złe siostry i macochę dostajemy gotową odpowiedź na pytanie: jak nie należy postępować. Losy głównej bohaterki wskazują, że bycie uczciwym i pracowitym w dłuższym wymiarze czasu jednak popłaca, a cierpliwość i pokora w życiu, to zalety, które należy w sobie rozwijać.

W spektaklu znalazło się to wszystko, co powinna zawierać opowieść o Kopciuszku, a także wiele więcej… był śpiew, taniec, zabawa, nauka i wzruszenie  do łez.

W inscenizacji tej klasyki gatunku dzieci zobaczyły dwie wesołe myszki, które podały pomocną dłoń Kopciuszkowi w trudnych chwilach. Poznały  Macochę i jej równie niesympatyczne, a momentami śmieszne, córki. Spotkały  Matkę chrzestną, czyli dobrą wróżkę, która odmieni los głównej  bohaterki. W końcu Królewicza, który całe swoje życie czekał właśnie na nią… Magiczna kareta, piękna suknia, złote pantofelki…któraż z dziewcząt o tym nie marzy? Jednak droga, jaką musi pokonać Kopciuszek, aby to osiągnąć, jest długa i trudna. Dopiero, kiedy zjawia się ukochany i prosi o przymierzenie pantofelka, jej życie zamienia się w prawdziwą bajkę.

Kopciuszek to historia, która nigdy się nie znudzi – dzieci z zapartym tchem śledziły przygody głównej bohaterki.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip