Konkurs recytatorski

… Przez odpowiednią literaturę dla dzieci
kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu
toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej…
Jan Brzechwa

Z okazji Tygodnia bibliotek szkolnych, w bibliotece szkolnej właśnie zorganizowano konkurs recytatorski w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI, którego tematem były wiersze Jana Brzechwy „czarodzieja słowa i poety dziecięcej radości”.
Popularność wierszy wśród kilku już pokoleń czytelników jest niezwykła. Nasi uczniowie, ich rodzice, dziadkowie i oczywiście nauczyciele wiedzą, że nad rzeczką, opodal krzaczka, mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedział leń, a w kącie stała Samochwała i że to wszystko, to są rzeczy niesłychane…
Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas I-III: Magda Kabalec, Wiktoria Kantek z kl.1a, Zuzanna Szczepaniak, Wiktoria Noculak z kl.1b. Olek Ziętek, Zosia Wicenciak, Weronika Suplicka, Ada Twardowska, Patryk Chmura, Jakub Kościelny z kl.1e, Gosia Szczęsna, Kornel Piotrowicz, Marek Stefański, Ewelina Ziętek z kl.2a, Ola Sibińska, Julia Szkudlarz, Jagoda Twardowska, Matylda Jańczak, Szymon Szymaniak, Ewa Obsadna z kl.2c, Janek Urbaniak i Eryk Borkowski z kl.2d, Kasia Szczepaniak z kl.3c, Julia Kubiak, Wiktoria Kubiak i Alicja Kłopocka z kl.2b.
Uczniowie zaprezentowali cały dziecięcy warsztat małego recytatora: piękną recytację, płynną dykcję, dobre tempo mówienia i rekwizyty.
I miejsce – Janek Urabaniak kl.2d
II miejsce – Wiktoria Noculak kl.1b
III miejsce – Jakub Kościelny kl.1e i Ola Sibińska kl.2c
17 uczniów z klas IV-VI również zaprezentowało dobre opanowanie pamięciowe tekstu, donośność głosu, odpowiednią modulację, umiejętne gospodarowanie oddechem, właściwe tempo mówienia i kilka rekwizytów.

Byli to; Maks Iwańczuk, Kamila Szczepańska, Magda Banachowicz, Natalia Dostatnia, Julia Pela, Paweł Obsadny, Wiktoria Denkiewicz z kl. 4a, Agnieszka Stefańska, Patrycja Młynarczyk, Eryka Kasałaka z kl. 4b,Oliwia Moskot z kl.5a, Adam Mielcarek z kl.5c, Dominika Harasymko, Wiktoria Sójka, Ola Dobroś, Ola Ziętek i Zuza Gruszczyńska z kl. 6b.
I miejsce – Adam Mielcarek kl.5c
II miejsce – Agnieszka Stefańska kl.4b
III miejsce – Paweł Obsadny kl.4a
Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim „Przyroda w wierszach Jana Brzechwy”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Raszkowie, który odbędzie się 17 maja.

 

Pokaż na:
  • Facebook

Stacja meteorologiczna

 
509px-herb_polski-svg_