Magdalena – laureatką, Ola – finalistką Powiatowego Konkursu Matematycznego

16 maja 2013 roku  uczennice klasy VI c – Ola Kasałka i Magdalena Pluta wzięły udział w finale VI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół im. Orła Białego w Korytach. Organizatorami Konkursu byli: Burmistrz Gminy i Miasta Raszków, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach. Mottem tegorocznego konkursu były słowa Bacona: „Naturalne zdolności, podobnie jak naturalne rośliny, wymagają pielęgnowania”.

W tegorocznym konkursie wzięło udział prawie 300 uczniów z powiatu ostrowskiego,  30 zakwalifikowało się do finału.  Dzieci pisały test konkursowy składający się z 10 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Zadania nie były łatwe. Należało wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, zdolnością logicznego rozumowania, wykorzystaniem wiedzy w praktyce.

Uczennica naszej szkoły odniosła drugi swój sukces w tym roku szkolnym z matematyki:

MAGDALENA PLUTA – I miejsce – MISTRZ  MATEMATYKI POWIATU OSTROWSKIEGO  ( 25 punktów na 25),

 OLA KASAŁKA – IV miejsce (21 punktów na 25), tylko jeden punkt dzielił ją od miejsca trzeciego.

 Gratulujemy Magdzie i Oli oraz opiekunowi – pani Renacie Brajer.

Laureaci i finaliści otrzymali nagrody książkowe i dyplomy z rąk zastępcy burmistrza pana  Piotra Rokickiego oraz pani Marii Tomaszewskiej – radnej powiatowej, nie zabrakło także pani dyrektor Zespołu Szkół w Korytach – Barbary Hofman oraz pani wicedyrektor – Danieli Moch, która koordynowała konkurs.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip