Magiczny świat teatru….

23.03.2015r. zostało wystawione w naszej szkole przedstawienie pt. „KOPCIUSZEK”.

Spektakl adresowany był do uczniów klas 0-VI. Przedstawienie przybliżyło uczniom tematykę baśni oraz rozwinęło ich wyobraźnię. Wyobraźnia jest cudownym darem, dzięki któremu możemy przenosić się w świat fantazji i decydować o losach bohaterów. Uczniowie otrzymali szansę kształtowania swoich gustów na poziomie odbiorcy. Oprócz pogodnej rozrywki, bawienia przemyślnym słowem, spektakl miał na celu pokazanie wewnętrznego bogactwa, treści  wypływających z baśni: Bo ŚWIAT jest WŁAŚNIE TAKI…Dużo na nim RADOŚCI, PIĘKNA, DOBRYCH UCZYNKÓW(…) Ale nie brak też wokół nas NIEZROZUMIENIA i ZŁA, które nie zawsze da się pokonać… W życiu jest czas na RADOŚĆ i WESELE, ale i na SMUTEK i WZRUSZENIE…

W role znanych postaci z baśni wcielili się uczniowie klas IV, uczęszczający na zajęcia koła polonistycznego, prowadzonego przez panią Annę Kląskała.

          Mali aktorzy wyśmienicie opanowali tekst, modulując głos, z ogromną ekspresją, odzwierciedlili charaktery odgrywanych przez nich bohaterów. Przygotowali piękne kostiumy oraz rekwizyty.  Sandra Wiertelak, Gabriela Gawron i Natalia Koryciak zadbały o choreografię oraz wybrały podkłady muzyczne. Dekoracje wykonała pani Dorota Gidaszewska- Burkietowicz, natomiast o nagłośnienie zadbał pan Łukasz Naczke.

           Natomiast klasa V c oraz Julia Glapa z klasy IVb   w związku z przypadającym 27.03. Międzynarodowym Dniem Teatru  przygotowali wystawę dotyczącą tematyki teatru. Uczniowie m.in. poznali historię teatru,  pojęcia związane z teatrem oraz dowiedzieli się , że przygotowanie spektaklu wymaga wysiłku wielu osób, dbających o to, abyśmy , jako widzowie mogli przenieść się w wykreowany w teatrze świat.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip