Międzyszkolny konkurs „Szkół Promujących Zdrowie”

W dniu 11 kwietnia 2013r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Szkół Promujących Zdrowie pod nazwą „Zdrowie, nasz skarb”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 23 w Kaliszu. Celem konkursu było przede wszystkim nawiązanie współpracy, kontaktów, przyjaźni z innymi szkołami promującymi zdrowie,  nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz kształtowanie umiejętności współpracy w zespole i zdrowej rywalizacji.

    W zmaganiach rywalizowali uczniowie klas IV-VI, którzy rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące szeroko pojętego zdrowia ( bezpieczeństwo na drodze, higiena, zdrowy styl odżywiania, gimnastyka i sport, profilaktyka zdrowotna, ekologiczna). Wśród zadań zarówno teoretycznych jak i praktycznych pojawiły się miedzy m. in. powiedzenia związane ze zdrowiem, budowa zęba i liścia, informacje znajdujące się na etykietach opakowań spożywczych, stopnie odznak leśnika i strażaka oraz znajomość nazw lekarzy specjalistów.

      Udział w turnieju  wzięło siedem szkół  – pięć kaliskich – nr  9, 10, 11, 12i 16 SP. Nr 5 z Ostrowa Wielkopolskiego oraz drużyna z  naszej szkoły, która wywalczyła I miejsce na podium.

Szkołę  reprezentowały uczennice :

● Kinga Gruszczyńska z klasy  IV a

● Adrianna Żurkiewicz z klasy V c

● Magdalena Pluta z klasy VI c

Gratulacje!!!

Uczennice do konkursu przygotowała pani Izabela Urbaniak.

Zachęcamy wszystkich do prozdrowotnych  zachowań w myśl słów „ w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip