Misterium Wielkanocne

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jaką ze sobą niosą. Jednymi z takich dni są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku. Nie byłoby jednak Zmartwychwstania, gdyby nie Męka i Śmierć Chrystusa. Te wydarzenia, będące centrum chrześcijańskiego przepowiadania, chcieliśmy sobie przybliżyć przedstawiając je w świetle wydarzeń, które obecnie bardzo przeżywamy – w świetle wojny w Ukrainie. Tegorocznemu Misterium Wielkanocnemu, które zostało wystawione w naszej szkole 13 kwietnia, nadaliśmy charakter wojennej drogi krzyżowej.
W roli recytatorów wystąpili uczniowie z klasy 5b i 5c przygotowani przez panią Justynę Żurkiewicz: Wiktoria Gościniak, Wiktoria Marciszewska, Katarzyna Czajka, Kacper Gościniak, Adrianna Wyrzykowska, Marika Michalak, Milena Jędrzejak i Zuzanna Zmyślona. Klasa 1b zaprezentowała się w pięknym tańcu do utworu Edvarda Griega Poranek w choreografii pani Aliny Stefańskiej. Oprawę muzyczną zapewnili nam: zespół „Dzieci lubią śpiewać” oraz szkolni laureaci Gminnego Konkursu Piosenki Papieskiej przygotowani przez panią Alinę Stefańską: Małgorzata Szczęsna, Nikodem Szczepaniak (gitara), Maja Stefańska, Amelka Krzywda, Gabrysia Marciniak i Oskar Gajewski. Ilustrację do misterium stanowiła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Justynę Żurkiewicz. Nad wykonaniem dekoracji pracowały panie Marzena Klimek i Beata Lisiak oraz panowie Tomasz Pawlaczyk i Łukasz Pawlaczyk. Nagłośnienie przygotował pan Łukasz Naczke.

Na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego wykonawcy przedstawienia złożyli Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i całej społeczności szkolnej życzenia słowami wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła II:

„Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi”.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip