Noc w szkole

Dnia (a właściwie i nocy) 23 listopada 2018r. uczniowie klas 4c i 4e wraz z opiekunkami – Bogumiłą Nadobną, Beatą Karolewska, Małgorzatą Lis i Sławomirem Krawczykiem spotkali się o godzinie 18:00 w szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami, przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy grami i zabawami sportowymi w sali gimnastycznej. Po kolacji natomiast dzieci wraz z opiekunami bawili się na dyskotece andrzejkowej, na której nie zabrakło wróżb.

Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunowie dyskretnie realizowali postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy, a spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip