PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI SZKOŁY POŁĄCZONY Z DNIEM MATKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIEDLERA W RASZKOWIE

Tradycją naszej szkoły jest majowa impreza środowiskowa, podczas której uczniowie prezentują swoje umiejętności. Program spotkania w szczególny sposób dedykowany jest mamom w dniu ich święta. 19maja hala widowiskowo- sportowa w Raszkowie stała się miejscem rodzinnego spotkania. Uczniowie z koła wokalnego Dzieci lubią śpiewać zaprosili wszystkich zebranych do udziału we wspólnej majówce. 

Koło polonistyczne wykonało eksperyment pedagogiczny Jak uformować utalentowanego ucznia. Na scenie pojawił się kucharz, który realizował pełen humoru przepis. Szóstoklasistki podkreśliły, jak ważne w formowaniu zdolnego ucznia są: odwaga, doprawiona sporą dawką nieśmiałości, wyobraźnia, wrażliwość, poczucie humoru. Nie mogło również zabraknąć wiedzy, zaprawionej systematycznością i pomysłowością.
„ O tańcu nie da się mówić, […] taniec trzeba tańczyć”. Na scenie zaprezentowało się wiele grup tanecznych. Mogliśmy podziwiać różnorodne układy i wsłuchiwać się w dźwięki muzyki. Nie zabrakło także tańca ludowego.
Uczniowie z koła tanecznego wykonali układ Zumba mix. Pełen energii występ został z wielkim aplauzem przyjęty przez publiczność. Natomiast taniec do piosenki Halleluja zachęcił zebranych do interpretacji i głębokiego przeżycia muzyki.
Dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez taniec wyraziły miłość do natury i matki Ziemi.
Zachwyt wzbudzili uczniowie z klasy IIc. Małe damy i mali dżentelmeni zatańczyli tango argentyńskie.
Mogliśmy również podziwiać utalentowany zespół aerobiku Mariposa, który po zajęciu 4. miejsca w turnieju Południowej Wielkopolski w Pleszewie wywalczył prawo startu w finale Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w aerobiku grupowym. Wystartowało w nim 20 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski. Dziewczyny w tym roku zajęły znakomite 9. miejsce.
Wspomnieniami wróciliśmy także do 28 listopada, kiedy odbyła się uroczystość 30- lecia nadania naszej szkole imienia Arkadego Fiedlera. Podróżnik nawoływał do realizacji planów, poszukiwań pasji i poznawania świata. Uczniowie klasy IIIa udowodnili, że taniec może być pasją.
Wzruszeń dostarczył nam występ Amandy Krawczyk i Jarosława Jędrzejaka, którzy przepięknie zatańczyli walca w ułożonej przez siebie choreografii.
Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy Ia . Mali aktorzy wprowadzili nas w wiosenny, radosny nastrój grając na Bum Bum Rurkach. Natomiast klasa IIa w inscenizacji na temat zdrowia przypomniała o ważnej roli racjonalnego żywienia całej rodziny.
Swoimi umiejętnościami językowymi popisały się uczennice klas VI: Marta Gruszczyńska, Julia Glapa i Nikola Kryszczak, które reprezentowały szkołę w Konkursie Recytatorskim „Śladami Szekspira” w Bieganinie.
A Gabriela Gawron zaśpiewała piosenkę w języku angielskim, potwierdzając , że język obcy wymaga systematyczności i zaangażowania.
Całość dopełniły piosenki wykonane przez koło wokalne „Dzieci lubią śpiewać”, wiersze oraz piękna dekoracja.

Dzieci w naszej szkole odkrywają, rozwijają i pielęgnują swoje pasje oraz zainteresowania. Twórczość szkoły jest wyrazem ich indywidualnych przeżyć, doznań i doświadczeń. Piątkowy program artystyczny był efektem owocnej pracy wielu nauczycieli i uczniów. Okazał się ogromnym sukcesem.
Dzień Twórczości Szkolnej jest doskonałą okazją do zaprezentowania tego, co dzieje się w zaciszu szkolnych klas i korytarzy, doznania przyjaznej atmosfery panującej w naszej placówce.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip