Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

Gościem biblioteki szkolnej była pani Urszula Mróz, autorka książki „Tajemne ruiny. Opowieść prawdziwa”. Pani Urszula, była nauczycielka naszej szkoły, napisała książkę specjalnie dla dzieci, aby poznały niezwykłe dzieje kaplicy w maleńkiej wiosce Skrzebowa. Zebrane w niej opowieści nie są baśniami, wszystko wydarzyło się naprawdę. Przed wiekami w skrzebowskiej kaplicy znajdował się obraz Matki Boskiej, za przyczyną którego zdarzały się niezwykłe cuda, liczne uzdrowienia i niespotykane zjawiska. Dzisiaj po kaplicy zostały tylko ruiny, a cudowny obraz znajduje się w pobliskim kościele parafialnym.

Autorka książki w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom „proces” powstawania książki , od samej myśli o pisaniu do dnia, w którym książka znajdzie się w księgarni. Opowiadała również o wsi Skrzebowa, w której się urodziła i do której czuje ogromny sentyment. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy II, III, IV i VI.

Zachęcamy wszystkich uczniów do przeczytania książki  związanej z naszym regionem – jest już dostępna w bibliotece szkolnej i do zwiedzania „tajemnych ruin”.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip