Spotkanie z policjantem – „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, realizowanego we współpracy z Policją w Ostrowie Wlkp. Inicjatorem działań jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Program ma charakter długofalowy, wdrażany jest na terenie całego województwa wielkopolskiego i wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego w pierwszym etapie edukacyjnym.

Najważniejszym zadaniem stawianym przed realizatorami programu jest wyposażenie dzieci w umiejętności i nawyki rozpoznawania zagrożeń występujących w środowisku, które wynikają ze współżycia społecznego, a także ich przewidywania.

16 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podinspektorem Witoldem Kolendą i Nadkomisarzem Krzysztofem  Kulą Specjalistą Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie klas V, którzy pomyślnie zaliczyli egzamin praktyczny i teoretyczny w klasie IV, otrzymali z rąk panów policjantów karty rowerowe.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip