Wesołego Alleluja kabaretu BZIK

„Wesołego Alleluja”, tak brzmiał tytuł kolejnego widowiska o tematyce wielkanocnej przedstawionego przez kabaret BZIK Piotra Balickiego. Przedstawienie odbyło się dnia 31 marca 2015 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie dla uczniów klas 1 oraz przedszkolaków.
Aktorzy przybliżyli tradycję i obrzędowość świąt wielkanocnych na tle malowniczej scenografii. Wiejska chata, przed którą stał zabytkowy kołowrotek, zielona trawa, ławka, gdzie siadał dziadek w regionalnym stroju, wszystko to dawało atmosferę sielskiej wsi.
W efektownym widowisku nie zabrakło postaci świątecznych. Na scenie pojawił się ogromny zając, a ubrana w strój ludowy Zosia wprowadziła młodych widzów w świat pisanek. Dzieci dowiedziały się jakimi metodami można zdobić jajka, aby dekorowały wielkanocny stół. Jajka są symbolem życia. Bzik podzielił się wiadomościami o babce wielkanocnej, Zając natomiast poinstruował jak przygotować koszyczki do święconki. Dziadek przybliżył dzieciom tradycję lanego poniedziałku, wykonując z Bzikiem utwór „Śmigus dyngus, dyngus śmigus/ Śmiej się córko, śmiej się synku/ Tak się śmieje wieki całe/ Wielkanocny poniedziałek”. Występ urozmaicony był wieloma piosenkami o tematyce świątecznej oraz licznymi konkursami, na które mali widzowie żywo reagowali. Pastelowy wystrój, kolorowe stroje artystów oraz radosny śpiew i życzenia „Wesołego Alleluja” wprowadziły dzieci w tradycję i w folklor ziemi ojczystej.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip