Wieczorne spotkanie z „Dziadami” Adama Mickiewicza

16 listopada siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie wzięli udział w wieczornym, wspólnym czytaniu 2. części dramatu Mickiewicza – „Dziady”. Listopadowy czas, mrok za oknem, palące się świece i tajemnicze rekwizyty w przestrzeni klasy pomogły wytworzyć klimat dobrze wpisujący się w tematykę utworu. By zrozumieć „Dziady” (zwłaszcza, gdy ma się kilkanaście lat) nie wystarczy przeczytać tekst, trzeba go w pewnym sensie przeżyć,  uruchomić wyobraźnię i wczuć się w opisywane wydarzenia. Stworzenie namiastki atmosfery ludowego obrzędu z przeszłości miało taki właśnie cel. I, sądząc po reakcjach oraz komentarzach młodzieży, został on osiągnięty.

Po lekturze uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu zrozumieli, zapamiętali treść książki. Posługując się aplikacją do odczytywania kodów QR, odpowiadali na pytania ukryte w różnych miejscach szkolnego korytarza. Wspólna zabawa pozwoliła nam połączyć przyjemne z pożytecznym.

Teraz jest czas na zagłębianie się w XIX-wieczny tekst podczas kolejnych lekcji. Sprawa niełatwa, ale dzięki oswojeniu lektury podczas wieczornicy, praca z tekstem z pewnością przebiegnie nam łatwiej i przyjemniej. Spotkanie dla uczniów przygotowała pani Agnieszka Świerblewska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia: https://youtu.be/65nm9iyYJz0

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip