XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Do you speak English?”

28 października 2022 roku w naszej szkole odbył się jubileuszowy XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Do you speak English?”, w którym wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych z Bieganina, Radłowa, Jankowa Zaleśnego i Raszkowa.  Każda szkoła we własnym zakresie przeprowadziła eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników konkursu. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego – Daria Sobczak i Małgorzata Palczewska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII - Matylda Fryt, Wiktoria Noculak, Szymon Bogacki, Łukasz Hajdziony i Bartłomiej Rudowicz.

Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych,  rozwijanie umiejętności językowych, stymulowanie aktywności poznawczej i pracy samodzielnej ucznia, umożliwienie uczniom wykazania się i sprawdzenia swoich umiejętności, wiedzy oraz sprawności językowych w szerszej grupie wiekowej, a także integracja środowiska uczniów i nauczycieli.

W I części pisemnej uczniowie  przez 45 minut zmagali się z testem, który sprawdzał umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomość słownictwa, gramatyki oraz struktur komunikacyjnych.

Uczniowie, którzy z części pisemnej uzyskali minimum 80% punktów, wzięli udział w części ustnej, która polegała na 2 minutowej prezentacji jednego z pięciu tematów i badała umiejętności konwersacyjne uczestników. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się: Matylda Fryt, Adam Koper, Wiktoria Noculak, Szymon Bogacki oraz Łukasz Hajdziony.

Rywalizacja zarówno na etapie pisemny jak i ustnym była bardzo wyrównana. Ostatecznie, po zsumowaniu punktów z obu etapów, wyłoniono zwycięzców konkursu:

I miejsce ex aequo –   Matylda Fryt i Wiktoria Noculak (obie SP Raszków)

II miejsce – Łukasz Hajdziony (SP Raszków)

III miejsce ex aequo – Adam Koper (SP Janków Zaleśny) oraz Szymon Bogacki (SP Raszków)

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze, dyplomy uczestnictwa i gadżety ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników! :)

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip