Wizyta klasy 3b w raszkowskiej bibliotece

Z okazji Tygodnia Bibliotek klasa III b odwiedziła raszkowską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci i kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Klasę III b przywitała pani Urszula Rychlik – Kościelna, która oprowadziła ich po bibliotece, zapoznała z układem książek i opowiedziała o zaletach czytania.
Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedzieli się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Mieli również możliwość obejrzenia teatrzyku kamishibai, przedstawionego przez panią Urszulę Rychlik – Kościelną, który bardzo przypadł im do gustu. W dziale z książkami dla najmłodszych „Biblioteka młodego człowieka” rozwiązywali quiz „Biblioteczne koło fortuny”, dzięki któremu poznali nowe słowa takie jak: prologata, blurb, logotyp. Quiz został przygotowany dla młodych czytelników przez panią Sylwię Bartczak. Dziękujemy paniom za tak serdeczne przywitanie i mile spędzony czas.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer ulicami Raszkowa i podziwianie zwierząt znajdujących się w raszkowskim parku w tzw. ścieżce dydaktycznej. Opiekunami uczniów były panie: Ewa Wojtczak i Violetta Czubak.
Cała fotorelacja na naszej stronie Facebookowej.
Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip