29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

O WYŻSZOŚCI SŁOWA CZYTANEGO…

Po pierwsze – pogłębia naszą więź z dzieckiem!
Po drugie – pobudza wyobraźnię!
Po trzecie – uczy nowych słów!
Po czwarte – jest fajne!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września, święto ma już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Propagatorzy głośnego czytania radzą, aby czas na czytanie zaplanować, aby nie był on przypadkowy. Należy też dobrać lekturę do upodobań małego słuchacza po to, by mógł wspólny czas z rodzicem, czy opiekunem spędzić z przyjemnością i odbierać go jako prawdziwą przygodę. Zachęcają także do kontynuowania tej czynności później, kiedy dzieci czytają już samodzielnie. W tym dniu w wielu miejscach, w bibliotekach i w szkołach organizowane jest wspólne, głośne czytanie.
Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – „Mądra szkoła dzieciom”.
W tym dniu głośno czytali dzieciom rodzice: panie Małgorzata Sibińska, Iwona Piotrowicz, Magdalena Orzechowska, Laura Noculak , Anna Zielazna i Beata Wicenciak. Głośno czytali również nauczyciele i pracownicy szkoły: panie Donata Wasiak, Izabela Urbaniak, Małgorzata Hajdziony, Małgorzata Palczewska, Ewa Wojtczak, Katarzyna Zaworska i ksiądz Arkadiusz Ceglak. Do akcji przyłączyli się również: Mateusz Skupiński, który w naszej szkole odbywa praktyki studenckie i uczeń klas VI c Adam Mielcarek. Oto tytuły przeczytanych książek: Tajemne ruiny, Bajki pomagajki, Dywizjon 303, Plastusiowy pamiętnik, Dzieci z Bullerbyn, Baśnie Andersena, Asiunia, Doktor Dolittle i jego zwierzęta.
Nasz apel na cały rok szkolny – czytajmy, bo „ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip