30-lecie nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera i wręczenia sztandaru

Jubileusz 30 – lecia nadania imienia Arkadego Fiedlera oraz wręczenia sztandaru Szkole Podstawowej w Raszkowie

Jubileusz szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo minionych wydarzeń, wspomnienia wyjątkowych chwil i ludzi zasługujących na zapisanie ich na trwałe w pamięci. Uroczystość rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Raszkowie, odprawionej przez księdza kanonika Grzegorza Kamzola. Następnie cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i oczywiście zaproszeni goście w towarzystwie pocztów sztandarowych ulicami Raszkowa przemaszerowali do szkoły. 

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w hali widowiskowo – sportowej. „W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość marzenia. Dzisiaj zabierzemy Państwa w przeszłość, bowiem wspomnienia powodują, że nic nie przemija, że zachowujemy na wieczność zdarzenia i ludzi.   Jednocześnie zachęcimy Państwa do marzeń, bowiem, jak mówił Arkady Fiedler, prawdziwe i silne się spełniają”. Tymi słowami Dyrektor szkoły pani Alicja Duczmal powitała wszystkich zebranych na jubileuszu. Na nasze zaproszenie dopowiedzieli:

- przedstawiciel posła na Sejm Tomasza Ławniczaka, pan Ryszard Pluciński

- Burmistrz Gminy i Miasta Raszków pan Jacek Bartczak

- Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Raszków pan Piotr Rokicki

- przewodniczący Rady Gminy i Miasta  Raszków pan Andrzej Matyba

- radne powiatu ostrowskiego panie Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak

- Przewodniczący Rady Osiedla Raszków pan Zdzisław Nowicki

- Dyrektor GZOPO pani Mirosława Bodylska

- pani Maria Niedziela, emerytowany pracownik Delegatury KO w Kaliszu

- wiceprezes Banku Spółdzielczego w Raszkowie pan Łukasz Szkudlarek

- Dyrektorzy szkół z gminy Raszków wraz z pocztami sztandarowymi

- Dyrektorzy i kierownicy instytucji współpracujących z naszą szkołą:

- Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raszkowie pani Maria Jędrzejak

- Dyrektor M-GOK w Raszkowie pani Katarzyna Pawłowska

- Dyrektor Biblioteki im. Adama Mickiewicza w Raszkowie pni Maria Rybicka

- ksiądz kanonik Grzegorz Kamzol

- przedstawiciele Komitetów Rodzicielskich, nauczyciele i pracownicy emeryci.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali okolicznościowy folder o szkole i broszurę ze wspomnieniami osób związanych z naszą szkołą.

Dyrektor szkoły pani Alicja Duczmal odebrała meldunek od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, uczennicy klasy VI a Sandry Wiertelak o gotowości wszystkich zebranych do udziału w jubileuszu szkoły.

Historię naszej szkoły, sylwetki osób , które 30 lat temu rozpoczęły barwną historię raszkowskiej podstawówki przedstawił film, składający się z dwóch części: Powrót do przeszłości oraz Tu i teraz. Następnie wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Hajdziony sięgnęła do wspomnień z dawnych lat, szczególnie tych pięknych, wzruszających i tak odległych od dzisiejszej rzeczywistości. Przytoczyła wypowiedzi naszych kolegów – emerytów, którzy zawsze są mile widziani w murach szkoły, z którymi spotykamy się na różnych uroczystościach i wycieczkach. Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie dwóch statuetek:

- Złotej Tarczy dla pani Dyrektor Aleksandry Krawczyk, która przez 30 lat kierowała szkołą z wielką dbałością o jej rozwój,

- Przyjaciela Szkoły dla pana Burmistrza Jacka Bartczaka, absolwenta raszkowskiej podstawówki, jako wyraz uznania za realizację inwestycji jaką była budowa wspaniałego kompleksu sportowego przy szkole w Raszkowie.

 Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Były życzenia ,wspomnienia, kwiaty i prezenty. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli program artystyczny, który był efektem współpracy wielu nauczycieli, uczniów i absolwentów. Jego celem było przybliżenie sylwetki Arkadego Fiedlera, przypomnienie wartości, jakimi kierowała się społeczność szkolna, wybierając tę postać na Patrona. Ostaniem punktem jubileuszu było zwiedzanie szkoły, przegląd kronik i ekspozycji prezentujących dorobek szkoły.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip