CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ

10.05.2014 w całej Polsce odbywały się imprezy propagujące bieg na orientację pod wspólną nazwą CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ  http://www.biegajzmapa.pl/. Pomysłodawcą i promotorem akcji jest Polski Związek Orientacji Sportowej (www.orienteering.org.pl). Celem akcji jest przybliżenie ludziom, którzy do tej pory nie mieli styczności z tą dyscypliną jej uroków i zalet. Akcja odbywała się w wielu miastach w Polsce. Ze względów organizacyjnych w Raszkowie akcja miała miejsce 11.05.2014. Organizatorem w Raszkowie był Raszkowski Klub biegu na orientację UKS Arkady. Start i meta biegów były na Rynku. Natomiast punkty kontrolne rozstawiono na Rynku oraz w pobliskim parku.

Wszyscy, którzy chcieli wystartować, a do tej pory nie mieli styczności z tym sportem mogli liczyć na fachowy instruktarz i pomoc zawodników UKS Arkady. Organizatorzy założyli, że najważniejsze tego dnia jest pokonanie trasy więc nie mierzono czasów. Każdy kto chciał, mógł pokonać jedną z 3 tras o długościach od 750m do 890m lub wszystkie. Dzięki pomocy zawodników, którzy na co dzień uprawiają ten sport, wielu spacerowiczów oraz zawodników biorących udział w rozgrywanym w Raszkowie biegu ulicznym na dystansie 8000m o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Raszków wzięło udział w zabawie z mapą. Miedzy innymi także zwycięzca biegu ulicznego pan Marcin Witkowski z Krotoszyna.

 

 W sumie trasy przygotowane przez zawodników UKS Arkady Raszków pokonało około 190 osób.

Wśród osób, które biegały z mapą w Raszkowie były także rodziny zawodników. Rodzice, dziadkowie mogli na żywo przekonać się w co bawią się ich pociechy. Dużą grupę stanowili także uczniowie SP Raszków, którzy chcieli zobaczyć co uprawiają ich koledzy.

Na koniec naszego biegania po obowiązkach związanych z biegiem ulicznym, dołączył do nas także Burmistrz Gminy i Miasta Raszków pan Jacek Bartczak. Pan Burmistrz wraz z redaktorem Gazety Ostrowskiej panem Grzegorzem Glubiakiem pokonali najdłuższą trasę a zawodnikami, którzy udzielali instruktarzu i pełnili rolę opiekunów byli: najlepszy senior UKS Arkady Raszków Mikołaj Dutkowski oraz junior Piotrek Niezgódka.

 WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO NASZEJ AKCJI!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć:  https://picasaweb.google.com/117018999218644068100/20140511CaAPolskaBiegaZMapaWRaszkowie

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip