Dzień Dziecka – III Szkolne Igrzyska Olimpijskie

Tradycją naszej szkoły stały się już Szkolne Igrzyska Olimpijskie organizowane z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się w środę 1 czerwca 2016r. Dopisało wszystko: pogoda, dobre humory, a przede wszystkim duch sportowej rywalizacji.

Tegorocznej edycji, przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego Justynę i Adama Dutkowskich oraz Sławomira Krawczyka, przyświecało hasło „Czytanie książek Fiedlera świat przed nami otwiera”.
Ideą szkolnych igrzysk, było nie tylko zaznajomienie dzieci z rytuałem olimpijskim, ale także przybliżenie kultury krajów, do których dotarł i opisał w swoich książkach Arkady Fiedler.
To właśnie z tego zadania, które polegało na zaprezentowaniu m.in. strojów, barw narodowych czy nawet układów choreograficznych, znamiennych dla poszczególnych krajów, wywiązali się pod czujnym okiem wychowawców uczniowie klas IV – VI.
III Szkolne Igrzyska Olimpijskie rozpoczął z muzyką w tle spektakularny przemarsz klas, po którym przewodniczący klas wraz z panią Justyną Dutkowską wnieśli flagę olimpijską. Rangę igrzysk podniosła uroczysta przysięga, którą złożyli w imieniu sportowców uczennica klasy VI B Aleksandra Pluta oraz nauczyciele sędziowie. Podczas wciągnięcia flagi – symbolu rozpoczęcia igrzysk, rozbrzmiewał śpiewany przez całą społeczność szkolną „Mazurek Dąbrowskiego”. Uroczystego otwarcia III Szkolnych Igrzysk Olimpijskich słowami „ Igrzyska uważam za otwarte” dokonała pani dyrektor Alicja Duczmal.
Do przeprowadzenia poszczególnych konkurencji sportowych włączyli się wszyscy nauczyciele i wychowawcy, którzy z entuzjazmem dopingowali swoim podopiecznym z kl. I – III i IV – VI. W szerokim wachlarzu ofert sportowych były m.in. rzuty do celu, tory zwinnościowe, rzuty karne czy gimnastyka artystyczna.
Po rozgrywkach w poszczególnych stanowiskach sportowych odbył się imponujący mecz w siatkówkę nauczyciele – uczniowie. Pierwszy set wygrały dziewczęta z klasy sportowej, drugi set należał do nauczycieli. W trzecim, bardzo wyrównanym secie meczu, w tie – breaku dołączyli do drużyn pozostali uczniowie i nauczyciele i tu los sprawił, że piłka przychylna była nauczycielom. „Ale przecież nie wynik jest najważniejszy, lecz przede wszystkim dobra, zdrowa zabawa” – skomentował prowadzący całe igrzyska pan Adam Dutkowski. Pogratulował także sportowej postawy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom i Radzie Rodziców podziękował za pomoc i wspaniałą współpracę.
Uroczystego zakończenia igrzysk dokonała pani dyrektor Alicja Duczmal i przy wzniosłej muzyce opuszczono i wyniesiono flagę olimpijską.
„Takiego Dnia Dziecka jeszcze w moim życiu nie było” – podsumował jeden z najmłodszych uczestników III Szkolnych Igrzysk Olimpijskich.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_