Ślubowanie pierwszaków i pasowanie na przedszkolaka

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy i dzieci z oddziału przedszkolnego ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności w przedstawieniu pt. „Nowicjusze”. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, udzielali odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań zadawanych przez prowadzącą, panią Justynę Żurkiewicz. Po zakończonej prezentacji rodzice i zaproszeni goście potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty” i przedszkolaka. Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Alicja Duczmal w towarzystwie Burmistrza Gminy i Miasta Raszków pana Jacka Bartczaka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Raszkowie” i dotykając piórem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów. Dzieci z oddziału przedszkolnegp były pasowane symbolicznym kolorowym lizakiem.

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności a nauczycielkom, które przygotowały program życzyła wielu sukcesów w pracy z dziećmi. Burmistrz Gminy i Miasta Raszków pan Jacek Bartczak wręczył  uczniom woreczki gimnastyczne i odblaski. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Żukowska przekazała dzieciom zestawy klocków a panie radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak podarowały piłki i zestawy plasteliny.

Dzieci do uroczystości przygotowały panie Marzena Klimek, Iwona Bieniek i Dorota Gidaszewska – Burkietowicz. O oprawę muzyczną zadbali pani Alina Stefańska i pan Łukasz Naczke. Ślubowanie uczniów klas pierwszych i pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. To był wyjątkowy dzień.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_