Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęła się biblioteka szkolna, która zaprosiła wszystkich uczniów klas I-III na okolicznościowe spotkanie. Przed biblioteką czekała na uczniów gazetka, przypominająca krótko historię tego dnia i prezentująca postaci z bajek. Do szkolnej biblioteki zapraszała pani bibliotekarka, Katarzyna Zaworska, która w tym dniu była dobrą wróżką. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Głośnego czytania nie mogło zabraknąć i w tym dniu. Przewodniczący klasy losował kartkę z  tytułem bajki, którą następnie pani bibliotekarka głośno czytała dzieciom. „Dawno, dawno temu…” – tak wspólnie zaczynaliśmy przygodę z bajką.

Uczniowie wzięli również udział w wyborach najpopularniejszej bajkowej postaci.

 „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_