Dzień Ziemi

30 kwietnia w  Szkole w Podstawowej im. A . Fiedlera odbyły się uroczyste  obchody Dnia Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych 1970r. Ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego ich świata. W tym dniu ludzie na całym świecie zastanawiają się, jakich spustoszeń dokonał człowiek na swojej planecie? Jakie są skutki i w jaki sposób można to zmienić? Właśnie na te i inne pytania związane z ekologią  próbowały zwrócić uwagę dzieci w swym przedstawieniu zatytułowanym  „Królewna Flora i siedem ekoludków”. Bajka w prosty sposób przedstawiła problemy jakie powoduje zanieczyszczenie środowiska  przypominając nam jednocześnie, że tak naprawdę stan  środowiska zależy od nas. Decydują o nim nasze codzienne zachowania.

 

 „Morał z tej bajki jest taki by sprzątać po sobie drogie dzieciaki,

              Gdy wszędzie schludnie, czysto i zadbanie , lepiej się czyjemu Panowie i Panie!”

 

Ciekawym elementem inscenizacji była prezentacja multimedialna przygotowana przez dzieci z kółka przyrodniczego.

Po częściach artystycznych nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych.  W konkursie wiedzy ekologicznej który odbył się dnia 16 kwietnia

 I miejsce zajęła Adrianna Żurkiewicz z klasy 6c

II miejsce zajęła  Iwetta Chojak z klasy 6a

III natomiast  Natalia Ruda również z klasy 6a .

 Kolejnym  konkursem ekologicznym mającym na celu   propagowanie dbałości o środowisko oraz uświadomienie dzieciom możliwości powtórnego wykorzystania materiałów i produktów.

Był  konkurs na eko – maskotkę, czyli maskotkę wykonana z odpadów.

 I miejsce  w tym  konkursie zajęła Kamila Kamińska z klasy 5b

II miejsce zajęła  Zuzanna Sztok z klasy 4b

III natomiast  Aleksndra Raszewska  z klasy 4b .

Nagroda za pomysł i kreatywność przypadła Klaudii Przygodzie również  z klasy 4b.

 Wszyscy zwycięscy otrzymali nagrody upominki oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.

Dodatkowym wyróżnieniem w konkursie eko-maskotka było przekazanie najlepszej z nich na ręce Pana  Burmistrza Gminy i Miasta Raszków na pamiątkę tego dnia.

 Następnym etapem imprezy był zielony marsz – happening uliczny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły od grupy przedszkolnej po klasę VI. Barwny ponad 400 osobowy orszak z kolorowymi transparentami, zielonymi balonami skandując ekologiczne hasła zawędrował do centrum , gdzie do młodych ekologów przyłączył się pan Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Pan Jacek Bartczak. Następnie na czele z Panem  Burmistrzem cały korowód zawędrował nad nowo powstałe  zbiorniki wodne.  Końcowym już ale jakże wymownym elementem obchodów Dnia Ziemi było odśpiewanie  piosenek pt. „ „Pięknie żyć” oraz wkopanie symbolicznego drzewa nad stawem w kształcie żaby.

Nad przygotowaniem i organizacja tego wydarzenia czuwały Pani Daria Sobczak  Agnieszka Roszyk oraz  Izabela Urbaniak.

   Pamiętajmy na ochronę środowiska nigdy nie jest za późno. Dbajmy o czystość powietrza i wody! Nie krzywdź niczego, co żyje! Kochajmy i podziwiajmy świat przyrody!

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip