Dzień życzliwości i pozdrowień

„Podaj dalej życzliwość…”
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny „Jom Kippur” (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Nasza szkoła przystąpiła do obchodów tego bardzo pozytywnego dnia. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs, który polegał na udekorowaniu swoich klas cytatami, mądrymi sentencjami o uśmiechu, życzliwości, uśmiechu.

Wyniki konkursu:

I miejsce klasa 5a i 6b

II miejsce klasa 5b

III miejsce klasa 4A i 6A

Punkty zdobyte w konkursie dołączone zostaną do klasyfikacji ogólnej Super Klasy.

Pamiętajmy, że życzliwość to suma uśmiechu, miłych słów i ciepłego spojrzenia, i oczywiście powinna obowiązywać codziennie.

Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.
Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.
Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych.  Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_