II Dzień z pasją

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ Z PASJĄ. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „I Ty możesz w szkole zaistnieć”. Nasza szkoła daje szanse i możliwości pokazania się każdemu uczniowi. Dzieci chętnie dzielą się i „zarażają” innych swoimi pasjami. Również w ten sposób realizujemy założenia szkolnego programu wychowawczego oraz podstawy programowe: stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego dzieci, wspieramy w rozwoju zainteresowań i talentów, wzmacniamy  poczucie własnej wartości, indywidualnie traktujemy każde dziecko, stwarzamy mu warunki do osiągania własnych sukcesów i wspieramy naturalną w tym wieku aktywność.

Z tej okazji uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o swoich zainteresowaniach i przedstawili je podczas apelu. Swoje pasje przedstawili nam: Karina Krawiec-jazda konna, Marta Błaszczyk-gra na skrzypcach, Mateusz Janiak-II wojna światowa, Adrianna Żurkiewicz- podróżowanie , a także uczniowie tańczący w Zespole Tańca Ludowego „Swojacy”. Prezentacje zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Pozostali uczniowie przygotowali w klasach wystawy ze swoimi kolekcjami. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. W sumie można było podziwiać kilkadziesiąt stoisk z kartami, muszlami,  zabawkami, pamiątkami, pucharami czy czasopismami. Na ekspozycjach pojawiły się też niezwykłe pamiątki narciarskie, wędkarskie, do jazdy konnej czy z dalekich podróży.

Okazało się, że również nauczyciele mają swoje pasje. Pani Iwona Bieniek przedstawiła uczniom część swojej niesamowitej kolekcji apaszek, a pani dyrektor Aleksandra Krawczyk opowiedziała o pasji rozwiązywania krzyżówek sudoku.

Z niecierpliwością czekamy na następny Dzień z pasją.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip