III Wojewódzki Konkurs Matematyczny

W dniu 28 listopada 2013 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny III Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci, wdrażanie do ścisłego rozumowania, motywowanie do uczenia się matematyki oraz wyłonienie talentów matematycznych. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas V i VI: Weronika Bursztynowicz – 6 c, Dominika Niezgódka – 6 c, Adrianna Żurkiewicz – 6 c, Dawid Duczmal – 5 a, Natalia Ruda – 6 a, Szymon Szczepaniak – 6 a, Krzysztof Żurkiewicz – 6 a, Laura Akerman – 6 b, Julianna Kaczocha – 6 b i Igor Banaszak – 5 b. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy składający się z 22 zadań, w tym 18 zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych wymagających krótkiej oraz dłuższej odpowiedzi. Zadania konkursowe wymagały uważnego czytania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystania wiedzy w praktyce. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami przez 90 minut.

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: p. Renata Brajer, p. Beata Lisiak, p. Roman Walczak,przeprowadziła konkurs i oceniła prace  zgodnie z regulaminem.

Najlepszym matematykiem spośród piszących dzieci okazał się Krzysztof Żurkiewicz, który zdobył 28 punktów na 40.

Do etapu rejonowego wymagana była liczba 30 punktów, czyli 75%. Nikt z naszej szkoły nie zakwalifikował się do następnego etapu konkursu.

                                                                                                          Gratulujemy!!!

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_