Jasełka bożonarodzeniowe

Tradycją życia szkolnego stały się Jasełka bożonarodzeniowe i wigilie klasowe w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną. Ich najważniejszym momentem jest dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy uczniowie razem z wychowawcami przygotowują wcześniej słodki poczęstunek i upominki, które są rozdawane w czasie wigilii.

Po wigilii w klasach odwiedził uczniów Gwiazdor.

Tegoroczne jasełka bożonarodzeniowe nosiły tytuł „Jasełkowa łezka” i miały formę humoreski. Wystąpiły w nich dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy Id. W zabawnych dialogach mali aktorzy przybliżyli przesłanie płynące ze Stajenki  Betlejemskiej zebranej na hali widowiskowo – sportowej społeczności szkolnej. Stroje przygotowali swoim dzieciom rodzice, a dekoracje – pani Dorota Gidaszewska – Burkietowicz. O piękny śpiew kolęd i pastorałek stosownych do scenariusza zadbał Religijny Zespół Wokalny. Przedstawienie przygotowały panie katechetki: Marzena Klimek i Justyna Żurkiewicz przy pomocy pani Ilony Klimek, która czuwała nad doborem podkładów muzycznych.

Jasełka zostaną powtórnie wystawione w raszkowskim Domu Kultury w niedzielę 18 stycznia 2015r. o godz. 16.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na występ naszych małych  artystów.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Archiwa

BIP

bip