Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Region, w którym mieszkasz”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Powiatowego konkursu pt. Region, w którym mieszkasz. Podsumowanie konkursu odbyło się 28 września 2012 roku w siedzibie Nadleśnictwa w Antoninie. „Moja Ziemia – Czysty Świat” to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 5, Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Nadleśnictwo Antonin.                        

Celem konkursu było wpływanie na poziom świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, propagowanie konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego oraz kształtowanie poprawnych stosunków człowieka i przyrody. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas 4-6. Uczestnicy mieli za zadanie zebranie wiadomości na temat działań prowadzonych w miejscu zamieszkania związanych z ekologią i ochroną środowiska. Informacje miały zostać udokumentowane w albumie, który każdy uczestnik konkursu wykonywał samodzielnie. Komisja wyłoniła laureatów oraz przydzieliła wyróżnienia.Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 8 osób:

Gabriela Iberhan Vb

Tomasz Łuczyk Vb

Weronika Foltynowicz Vc

Weronika Bursztynowicz Vc

Marta Błaszczyk Vc

Roksana Pietraszek VI b

Magdalena Pluta VI c

Julia Jankowiak VI c

II miejsce zajęła Marta Błaszczyk!

 Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz puzzle zasponsorowane przez Szkołę Podstawową nr 5. Każdy z uczestników otrzymał gadżety i dyplomy.
Dla wszystkich uczniów i opiekunów Nadleśnictwo Antonin przygotowało drożdżówki, owoce, napoje oraz grilowane kiełbasy.

W ramach podsumowania konkursu odbyły się zajęcia edukacyjne , które zostały przeprowadzone przez pracowników Nadleśnictwa w rezerwacie przyrody Wydymacz. Zajęcia polegały na rozpoznawaniu roślin charakterystycznych dla kompleksu leśnego. Dzieci obserwowały także ptaki przez lunetę. Tradycyjnie na zakończenie laureaci wraz z opiekunami posadzili drzewa- jarzębiny, które symbolizują odradzającą się przyrodę.

Opiekunem naszych uczniów była pani Izabela Urbaniak.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip