Książki naszych marzeń

Prawie 10 tysięcy szkół zgłosiło się do programu ogłoszonego i wspieranego finansowo przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Książki naszych marzeń”, który realizowany będzie w roku szkolnym 2015/2016. Nasza szkoła przystępując do tego programu  pozyskała również dofinansowanie z Urzędu Gminy i  Miasta w Raszkowie.

Program tez przede wszystkim umożliwił zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Biblioteka naszej szkoły wzbogaciła swój księgozbiór o115 książek na kwotę 2700 zł.

Wśród nich znalazły się książki wymieniane we wcześniejszej edycji konkursu „Ogólnopolskie wybory książek”.

Nowe książki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Czekali m.in. na: Dziennik Cwaniaczka, Franklina, Hanię Humorek, Koszmarnego Karolka, Kroniki Archeo, Magiczne drzewo, Werkę Rozterkę, Zosię z Doliny Kociej, Nelę i jej przygody i Mikołajka. Od stycznia uczniowie mogą już wypożyczać nowo zakupione książki, dla których wyodrębnią w bibliotece osobna półkę. W bibliotece szkolnej zaplanowano dla czytelników zajęcia, które przybliżają im treść nowych książek, rozwijają zainteresowania czytelnicze i  zachęcają do codziennego czytania.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_