Drugie śniadanie w szkole!

Porządna porcja energii przyda Ci się z rana.

Drugie śniadanie w szkole to bardzo ważny posiłek. Dostarcza on uczniowi sił zarówno do nauki, ćwiczeń fizycznych, a także do zabawy z rówieśnikami  podczas przerw. Dzieci które podczas pobytu w szkole jedzą drugie śniadanie lepiej się uczą, są w stanie wykonać szybciej zadania pamięciowe i te związane z koncentracją. Dodatkowo lepiej panują nad swoimi emocjami i zachowaniem niż ci uczniowie, którzy nie jedzą drugich śniadań.

Dzieci, które nie jedzą drugiego śniadania w szkole skarżą się na bóle brzucha i głowy, co wpływa niekorzystnie na ich samopoczucie. Dodatkowo nieregularne jedzenie posiłków jest pierwszym krokiem do otyłości, ponieważ mali uczniowie, którzy nie mają ze sobą drugiego śniadania, często rekompensują sobie jego brak podjadaniem w ciągu dnia – najczęściej wybierają niezdrowe, wysoko przetworzone przekąski takie, jak: chipsy ziemniaczane, tłuste pączki czy batoniki. Skutkiem takiej diety jest nie tylko nadwaga, ale też niedobory ważnych dla zdrowia składników odżywczych i ryzyko zapadnięcia w dorosłym życiu na szereg groźnych chorób.

Dlatego priorytetem dla każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym powinno być codzienne przygotowanie zdrowego śniadania do szkoły, którego podstawą jest kanapka.

Priorytetem szkoły w tym roku szkolnym jest bezpieczeństwo uczniów, dlatego nasi uczniowie mogą i korzystają ze szkolnej stołówki. Od września wszyscy uczniowie jedzą śniadanie w stołówce szkolnej, popijając je ciepłą herbatą. Na ten ważny dla dzieci posiłek przeznaczone są dwie przerwy, aby każdy uczeń mógł w spokoju i w kulturalny sposób zjeść przygotowane przez rodziców pyszne drugie śniadanie.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip