Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia w Szkole  Podstawowej im. A . Fiedlera odbyły się uroczyste  obchody Dnia Ziemi. Głównym celem, który przyświecał uroczystości, było propagowanie ochrony środowiska i kształtowanie postaw proekologicznych. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970r. Ludzie chcieli w ten sposób wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego ich świata. W tym dniu ludzie na całym świecie zastanawiają się, jakich spustoszeń dokonał człowiek na swojej planecie. Jakie są skutki takich działań i w jaki sposób można to zmienić? Właśnie na problemy związane z ekologią  próbowały zwrócić uwagę dzieci w swym przedstawieniu zatytułowanym  „Ekologiczny Czerwony Kapturek”. Bajka  przypomniała, że tak naprawdę stan  środowiska zależy od nas. Decydują o nim nasze codzienne zachowania.

„  Z bajki tej morał wynika dla dzieci:

Nauczmy się wszyscy segregować śmieci,

Nie powstanie wtedy żadne wysypisko.

I będziemy mieli czyste środowisko.”

Ciekawym elementem inscenizacji była prezentacja multimedialna,  przygotowana przez uczennice klasy 5c: Weronikę Bursztynowicz oraz Martę Błaszczyk.

Po części artystycznej nadszedł czas na rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ekologicznego, który odbył się 15 kwietnia .

I miejsce w konkursie zajęła Magdalena Pluta z klasy 6c

II miejsce z miejsce Ola Kasałka z tej samej klasy

III natomiast Adrianna Żurkiewicz z klasy 5 c.  Wielkie gratulacje!!!

Kolejnym etapem imprezy był zielony marsz – happening uliczny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, od grupy przedszkolnej po klasę VI. Barwny ponad 400 osobowy orszak z kolorowymi transparentami, znakami ekologicznymi oraz zielonymi balonami, skandując ekologiczne hasła, zawędrował do centrum. Tam do młodych ekologów przyłączył się  Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Pan Jacek Bartczak. Na pamiątkę uczestnictwa w tegorocznym  Dniu Ziemi wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali od Pana Burmistrza symboliczne długopisy.

 Końcowym, ale jakże wymownym, elementem obchodów naszego święta było wspólne odśpiewanie  piosenek pt. „Moja planeta” i „Pięknie żyć” oraz wkopanie symbolicznego drzewa w nowym parku w Raszkowie .

Nad przygotowaniem i organizacją tego wydarzenia czuwały panie: Izabela Urbaniak, Iwona Bartczak oraz Daria Sobczak. Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli oraz uczniów obchody Dnia Ziemi były wielkim wydarzeniem w naszym mieście. Pamiętajmy, że na ochronę środowiska nigdy nie jest za późno. Dbajmy o czystość powietrza i wody! Nie krzywdźmy  niczego, co żyje! Kochajmy i podziwiajmy świat przyrody!

Z każdą sekundą przyroda ginie…

W każdej sekundzie możesz ją chronić od nowa…

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Archiwa

BIP

bip