Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 „My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,

 że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy” 

Celem spotkania z książką w bibliotece było:
- pokazanie dzieciom biblioteki szkolnej,
- wprowadzenie w magiczny świat książek,
- rozbudzanie chęci sięgania po książkę,
- wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych,
- wyrabianie szacunku do książki.

Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z biblioteką szkolą, z jej zbiorami, z zasadami poprawnego zachowania w bibliotece szkolnej. Znają bibliotekę, przychodzą tutaj w czasie przerw, oglądają bajki, słuchają bajek, kolorują, spędzają czasami przerwy, uczestniczą w lekcjach. Teraz będą już pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas spotkania uczniowie słuchali wierszy o książkach, odgadywali zagadki o bajkowych postaciach, opowiadali o swoich domowych biblioteczkach. Po uroczystym pasowaniu na czytelnika otrzymali swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Mam nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą moimi wzorowymi czytelnikami, życzę im również wielu ciekawych wrażeń, których na pewno dostarczają książki.

Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko już od kilku miesięcy jest uczniem naszej szkoły, ale właśnie teraz  po raz pierwszy wybrało i wypożyczyło książkę z biblioteki szkolnej.

Uważam, że razem z tą wizytą każde z dzieci zobaczy jaką radość sprawia samodzielny wybór ciekawej książki. Celem naszego spotkania jest nie tylko pokazanie dzieciom biblioteki, ale przede wszystkim wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzanie chęci sięgania po nie, oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Staram się także rozbudzać szacunek do książki .Jednocześnie zwracam się do Państwa z prośbą o zachęcanie dzieci do czytania, zwrócenie uwagi na poszanowanie książek oraz terminowe zwracanie wypożyczonych pozycji, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy .

Od kilku lat prowadzona jest ogólnopolska akcja pod nazwą „Cała Polska czyta dzieciom„.

W szkole bardzo często czytam najmłodszym dzieciom  fragmenty lub całe  książki. Zachęcam państwa do przyłączenia się we własnych domach do tej akcji. Jej celem jest rozbudzanie u dzieci zamiłowania do czytania i wyrobienia nawyku na całe życie. Program ten mówi, że najważniejszą rzeczą,  jaką rodzic może zrobić dla dziecka, obok okazywania miłości jest codzienne głośne czytanie. Wystarczy poświęcić 20 minut codziennie na wspólne czytanie, aby rozbudzić w dziecku zapał do książek i trwałą potrzebę czytania.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_