Pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej

My, uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Twoich rad i wskazówek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Przyrzekamy!”

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej weszła na stałe do kalendarza wydarzeń w naszej szkole.

Pasowanie organizowane jest corocznie  na koniec pierwszego półrocza, gdy uczniowie znają cały alfabet i potrafią czytać. Celem uroczystości jest zainteresowanie uczniów wartościami książek, kształtowanie nawyku stałego kontaktu z nimi oraz ukazanie właściwego sposobu spędzania wolnego czasu i zachęcanie do odwiedzania biblioteki szkolnej.

Dnia 10.02.2015r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną.

Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z zasadami pracy biblioteki, rozmieszczeniem zbiorów oraz regulaminem biblioteki. Podczas uroczystości nie zabrakło zagadek tematycznych i wierszy o książce.

Był to szczególny dzień , gdyż w tym dniu pierwszoklasiści mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Uczniowie złożyli ślubowanie, że będą książki zawsze szanować  i o nie dbać, a tym samym zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Pani bibliotekarka  ma nadzieję , że biblioteka szkolna będzie się dzieciom kojarzyła  z miejscem radosnym i bezpiecznym, które będą chętnie odwiedzać. Zachęcamy rodziców naszych uczniów do wspólnego, głośnego i codziennego czytania razem z dziećmi.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip