” PODRÓŻ PO EUROPIE”

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel pt. „ Podróż po Europie” z okazji rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 maja.Uczniowie klas 0- VI wraz z gronem pedagogicznym zgromadzili się w sali widowiskowo- sportowej, aby obejrzeć przedstawienie .

W pierwszej części programu artystycznego uczniowie  z klas: IV c i V b  ukazali  wędrówkę harcerzy po znanych krajach Unii Europejskiej. Dzieci przypomniały położenie geograficzne takich państw jak: Niemcy, Dania, Holandia, Belgia, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Grecja, Austria, Szwecja i Finlandia oraz przedstawiły kilka ciekawostek o tych krajach. Wszyscy mieli okazję wysłuchać  słynnej pieśni „O sole mio …”, zobaczyć francuski taniec La schasse w wykonaniu kl. Vb i grecką Zorbę zaprezentowaną przez uczniów z kl. IVc.

W drugiej części apelu klasa III b przedstawiła program artystyczny z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej ojczyzny recytując wiersze i przytaczając krótki opis utworzenia ustawy.

 Na końcu z wielkim zainteresowaniem publiczność obejrzała tańce narodowe wykonane przez Zespół Ludowy „Głogowianie” : Poloneza i  Kujawiaka .

Szkolna społeczność gromkimi brawami podziękowała uczniom i zaproszonym gościom.

Mamy nadzieję, że świętując w ten sposób najważniejsze patriotyczne rocznice nawiązujemy jak najlepiej do naszej historii. Nowe pokolenie Polaków, które wychowujemy będzie godnie reprezentowało nas w zjednoczonej Europie. Zwłaszcza teraz, kiedy o własną wolność i tożsamość obawiać się już nie musimy.

Uroczystość przygotowali uczniowie z kl. III b, IV c i V b pod kierunkiem pani Marioli Janiak, Iwony Bartczak, Doroty Mielcarek i państwa Dutkowskich.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_