Podsumowanie Mistrzostw Polski w biegu na orientację

10 medali Mistrzostw Polski w biegu na orientację zdobyli zawodnicy UKS ARKADY RASZKÓW.  Mijający sezon okazał się bardzo dobrym dla zawodników UKS Arkady Raszków. Po zajęciu 9 miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski i 1 miejsca w drugiej lidze podsumować należy udziały zawodników z Raszkowa w Mistrzostwach Polski.

            W tym roku Raszkowianie startowali w Mistrzostwach Polski juniorów, seniorów i weteranów. Mistrzostwa były rozgrywane na różnych dystansach i w różnych miastach Polski. W Poznaniu rozegrano biegi na dystansie sprinterskim, middlu i w sztafecie.

W Kwidzynie biegano na dystansie klasycznym, w sztafecie sprinterskiej i w biegu nocnym.

W Załęczu Małym startowano biegu długodystansowym czyli w tzw. longu.

W Poznaniu Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 1-3.06.2012. Zawodnicy z Raszkowa zdobyli w nich 3 medale.

Pierwszego dnia na w sprincie rozegranym na terenach Malty Karol Gmur zdobył złoto w kategorii M35, czyli w wśród weteranów a Mikołaj Dutkowski srebro w kategorii M20. W kategorii M16 wysokie miejsca zajęli Karol Zimny – 5 i Przemysław Kaczocha – 8.

A w kategorii M45 7 miejsce zajął trener Adam Dutkowski.

Następnego dnia odbył się bieg średniodystansowy. Karol Gmur znów był w pierwszej trójce, ale tym razem na trzecim miejscu. Mikołaj Dutkowski, Anna Matyba  i Przemysław Kaczocha zajęli 8 miejsca w swoich kategoriach, a Dominika Brajer była 9.

Ostatniego dnia zawodów rozegrano sztafety. Po bardzo zaciętej walce sztafeta juniorek młodszych w składzie: Joanna Kulas, Romana Dopierała i Anna Matyba zajęła 3 miejsce przegrywając srebro o 1 sekundę!! Natomiast sztafeta juniorów młodszych, w której biegli: Karol Zimny, Jakub Garstka i Przemysław Kaczocha ukończyła bieg na 5 miejscu.

W dniach 21-23.09 2012 w Kwidzynie odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w Biegu na orientację. Dla zawodników UKS Arkady były one także bardzo udane.

W piątek odbył się bieg nocny. Po fantastycznym biegu Anna Matyba w kategorii K16 zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski, a Karol Gmur w M35 zajął 3 miejsce. Bardzo dobrze spisała się także Dominika Brajer, która w kategorii K18, po zaciętej do końca walce ukończyła bieg na 4 miejscu, tracąc do medalu zaledwie kilkadziesiąt sekund. W kategorii M20 Mikołaj Dutkowski i Przemysław Kaczocha w M16 zajęli 7 miejsca.

Drugiego dnia Mistrzostw odbyły się sztafety mix 2×2. W składzie takiej sztafety biegali kobieta i mężczyzna, a każde z nich biegało po dwie zmiany. Bardzo dobry bieg w kategorii juniorów zaliczyli Joanna Kulas i Karol Zimny zdobywając 5 miejsce. W najsilniejszej kategorii czyli wśród seniorów wysokie 8 miejsce zajęła sztafeta w składzie Dominika Brajer i Mikołaj Dutkowski. Była to najmłodsza sztafeta w pierwszej dwudziestce. A w stawce znalazło sie 36 sztafet. Dominika to dopiero juniorka a Mikołaj zawodnik kategorii młodzieżowców.

Trzeciego dnia odbył się bieg na dystansie klasycznym. Wśród weteranów kolejny medal zdobył Karol Gmur. Tym razem srebro. W kategorii K18 znakomicie pobiegła  Dominika Brajer zdobywając brązowy medal, przegrywając jedynie ze starszymi zawodniczkami. Na wysokich miejscach bieg ukończyli także: Anna Matyba K16 i Mikołaj Dutkowski M20. Oboje w swoich kategoriach zajęli 4 miejsca, niewiele tracąc do pozycji medalowych. 8 miejsca zajęli Joanna Kulas K16 i Przemysław Kaczocha M16. W kategorii M16 Karol Zimny uplasował się na miejscu 10.

14.10.2012 w Załęczu Małym odbyły się najbardziej wyczerpujące Mistrzostwa Polski. Zawodnicy biegali tzw. long czyli długi dystans. I tak zawodniczki kategorii K16 biegały około 12km. A dla porównania zawodnicy z M20 20 km a seniorzy 23km. Na szczęście pogoda tego dnia dopisała zawodnikom. Po raz kolejny zawodnicy z Raszkowa pokazali, że należą do krajowej czołówki.

Srebrny medal zdobył w kategorii M20 Mikołaj Dutkowski. Wśród weteranów w M35 brązowy medal przypadł Karolowi Gmurowi. W czołówce zameldowała się także Dominika Brajer, która w K18 była 6. Specyfiką Mistrzostw Polski w longu jest to, że mogą w nim startować zawodnicy od lat 17. Młodszych kategorii mogą w tych mistrzostwach wystartować jedynie ci, którzy mają pierwszą klasę sportową. Z Raszkowa taką szansę dostali Anna Matyba i Przemysław Karczocha. Oboje to zawodnicy mający po 16 lat. Mimo młodego wieku nie ulękli się ani dystansu ani konkurentów. Ania w K18 zajęła 12 miejsce a Przemek w M18  14 miejsce.

Podsumowując zawodnicy UKS Arkady zdobyli 10 medali Mistrzostw Polski. W tym 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. W historii klubu jest to najlepszy wynik.

Jak na Mistrzostwa Polski przystało zawody były dla biegaczy bardzo wymagające i wyczerpujące. Zawodnicy naszego klubu pokazali na co ich stać. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie równie udany.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do fotogalerii:

UKS Arkady Raszków https://picasaweb.google.com/117018999218644068100

Mikołaj Dutkowski: https://plus.google.com/photos/103029811427656036674/albums?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/103029811427656036674/albums

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip