Program Doskonałe Mleko w Szkole

Dzieci uczęszczające do szkoły spędzają przeciętnie 5 – 6 godzin poza domem, a doliczając do tego dojazdy, czas ten może wydłużyć się nawet do 8 – 10 godzin. Okazuje się, że znaczna liczba dzieci i młodzieży nie jada systematycznie posiłków w szkole. Ponadto część z nich wychodzi z domu bez śniadania.

Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Rozdzielaniem kartoników z pożywnym i zdrowym mlekiem zajmuje się nasza pani Danusia, która w każdy wtorek i czwartek od rana dba o to, aby każda klasa na czas otrzymała swoją porcję mleka.

W naszej szkole mleko i jogurty piją uczniowie ze wszystkich klas I-VI i z oddziałów przedszkolnych. Mleko jest pite przez dzieci w grupie, na „dużych” przerwach często razem z nauczycielem.

Fundacja „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”

Powołana w 2000 roku Fundacja „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” popularyzuje picie świeżego mleka wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki aktywnej współpracy ze Spółdzielniami i Zakładami Mleczarskimi oraz wieloma Partnerami – dostawcami mleka szkolnego w całym kraju chcemy dotrzeć do jak największej liczby dzieci i każdemu z nich zapewnić codzienny dostęp do kartonika świeżego mleka. Założycielami Fundacji są naukowcy i specjaliści ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Instytutu Matki i Dziecka, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Elopak S.A.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip