Program edukacyjny „Klub bezpiecznego Puchatka”

Klub bezpiecznego Puchatka jest to ogólnopolski program edukacyjny mający na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Program przygotowany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej PolicjiPatronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.Program będzie trwać przez cały rok szkolny 2014/2015. W naszej szkole zajęcia z pierwszoklasistami prowadzą wychowawczynie klas 1: Maria Wikarjak -Hałas, Anna Frąszczak, Iwona Raczak, Anna Jackowska i pedagog szkolny Renata Bartoś. Do programu włączeni są również rodzice, dla których organizator przygotował ciekawe broszury informacyjne.

Uczniowie klas pierwszych są już po pierwszym teście. Test „Wiedzy o bezpieczeństwie” obejmował 15 pytań w takich aspektach jak: bezpieczeństwo w domu, w szkole i w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwo w Internecie. Test przeprowadził nauczyciel informatyki Karol Marciszewski. Przebieg i atmosferę zajęć ilustruje materiał zdjęciowy.

 Wszystkich rodziców zainteresowanych programem edukacyjnym „Klub bezpiecznego Puchatka” odsyłamy na stronę internetową: www.bezpiecznypuchatek.pl

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Archiwa

BIP

bip