Przegląd Twórczości Szkoły połączony ze Świętem Dnia Matki

        Dnia 27 maja 2015r. odbył się Przegląd Twórczości Szkoły połączony ze świętem Dnia Matki. Na halę widowiskowo- sportową  przybyli zaproszeni  goście: władze Gminy i Miasta Raszków oraz  mieszkańcy.  W szczególny sposób program przeglądu skierowany był do mam, w dniu ich święta. Celem spotkania było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Mottem imprezy środowiskowej były następujące słowa: Talent jest darem uniwersalnym, potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zdolności, odkrywają i pielęgnują swoje pasje oraz zainteresowania. Twórczość szkoły jest wyrazem ich indywidualnych przeżyć, doznań i doświadczeń.

     W czasie programu uczniowie zabłyśli w nowych układach tanecznych, popisali się umiejętnościami krasomówczymi, wokalnymi i instrumentalnymi, odegrali przedstawienie teatralne.

        Klasa Id dedykowała mamom układ taneczny do koncertu skrzypcowego Wiosna Vivaldiego. Mali Dżentelmeni z oddziału przedszkolnego zatańczyli do utworu Let`s kiss, małe tancerki z zerówki zaprezentowały się w tańcu Wyginam śmiało ciało. Natomiast dziewczyny z koła tanecznego poprzez taniec wyraziły swoje emocje w układzie tanecznym do utworu Toca, toca. Klasa Vb  we francuskim tańcu La schasse udowodniła jak ważna jest współpraca i koordynacja ruchów.

        Po dźwiękach muzyki z niezwykłą łatwością i lekkością popłynęli Dominik Kwaśniewski, który zagrał na saksofonie  i Michał Błaszczyk na trąbce.

       W świat poezji wprowadził nas Adam Mielcarek – uczeń klasy IVc, który zajął I miejsce w IV Międzygminnych Prezentacjach Krasomówczych.  Również Oliwia Jurek i Aleksandra Marciszewska wyrecytowały wiersze w gwarze poznańskiej.

         W podróż do krainy fantazji, w świat dzieciństwa zaprosili nas uczniowie z koła polonistycznego, którzy odegrali przedstawienie pt. Kopciuszek.

         Nie zabrakło również prezentacji sukcesów sportowych, zwłaszcza zwycięstwa uczennicy klasy 6c – Katarzyny Janowicz, która została mistrzynią Wielkopolski w rzucie piłeczką palantową.

          Spotkanie zakończyło się życzeniami i podziękowaniami dla mam za trud włożony w wychowanie swoich pociech. Ewa Obsadna z klasy Ic oraz solistki: Aleksandra Pluta, Weronika Hajdasz i Gabriela Gawron wraz z Familijnym Bluesem wykonały piosenki, tematycznie związane ze świętem Dnia Matki.

          Uczniów przygotowali:  panie Anna Jackowska, Marzena Klimek, Ilona Klimek, Dorota Gidaszewska – Burkietowicz, Mariola Janiak, Anna Kląskała, Maria Wikariak- Hałas, pan Łukasz  Naczke oraz państwo Justyna i Adam Dutkowscy.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_