26 CROSS FIEDLERA

Ostatniego dnia września 2014 nauczyciele Szkoły Podstawowej w Raszkowie wspomagani przez uczniów, pracowników szkoły, rodziców oraz zaprzyjaźnionych uczniów Gimnazjum w Raszkowie zorganizowali 26 Cross Fiedlera. Cross jest imprezą biegową gromadzącą na swoich trasach dzieci od wieku  przedszkolnego do osób dorosłych. I nie inaczej było w tym roku. Na starcie stanęło ponad 900 uczestników, którzy wzięli udział w 22 biegach. W kategorii przedszkoli wystartowały maluchy z raszkowskiego i przybysławickiego przedszkola. W pozostałych biegach wzięły udział dzieci z 12 szkół podstawowych i 6 gimnazjów, oraz w biegach głównych 10 sympatyków biegania. Cross Fiedlera to specyficzna impreza, gdyż jej adresatami są głównie dzieci i młodzież. Liczba startujących dowodzi, że mimo upływu lat strategia organizatorów jest prawidłowa a wielu małych sportowców doskonale się bawi biegając i rywalizując na raszkowskich trasach.

Trasy Crossu były mocno zróżnicowane. Dzieci z przedszkoli biegały 150 m. W szkołach podstawowych uczniowie klas 1-3 mieli do przebiegnięcia 500 metrów. Uczniowie klas 4-6 jak i dziewczęta z gimnazjów walczyli na trasach o długości 1000m. Natomiast chłopcy z gimnazjów musieli przebiec podobnie jak panie w biegu głównym 1500m. Panowie w biegu głównym biegali natomiast 4000m.

W celu uatrakcyjnienia biegów zawodnicy mieli do pokonania pętle o długości 500m więc często przebiegali przed zgromadzonymi na boisku SP Raszków kibicami, których poza zawodnikami przybyło całkiem sporo.

Dzięki sporej grupie sponsorów jaka wspomogła Cross, organizatorzy w każdej kategorii obdarowali nagrodami pierwszych 10 zawodników. W punktacji szkół podstawowych i gimnazjów puchary otrzymały szkoły za zajęcie miejsc od 1 do 6.

Cross Fiedlera patronatem objął Burmistrz Gminy i Miasta Raszków pan Jacek Bartczak. Głównymi sponsorami Crossu byli Starosta Powiatu Ostrowskiego pan Paweł Rajski oraz oczywiście Burmistrz GiM Raszków. Wśród sponsorów znalazło się wiele firm i mieszkańców Raszkowa i okolic.

 Nauczyciele wychowania fizycznego Justyna i Adam Dutkowscy – pomysłodawcy i główni organizatorzy Crossu Fiedlera – serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i osobom pracującym przy Crossie.

 W 26 CROSSIE FIEDLERA wystartowało 937 zawodników z 12 szkół podstawowych, 6 gimnazjów oraz 2 przedszkoli.

 Do galerii zdjęć Crossu  zapraszamy na stronę

https://picasaweb.google.com/116462919073920222619

Cross Fiedlera-wyniki, całość

  

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip