Całoroczny konkurs ortograficzny

WYNIKI  CAŁOROCZNEGO  KONKURSU  ORTOGRAFICZNEGO

PO PIERWSZYM  PÓŁROCZU W ROKU SZKOLNYM  2015/2016

 

 

Zasady konkursu:

1. Konkurs trwa  od października do maja.
2. W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-VI.
3. W każdym miesiącu  nauczyciel rozdaje uczniom tekst dyktanda.
4. Uczniowie samodzielnie zapoznają się z treścią dyktanda.

5. W ustalonym wspólnie terminie nauczyciel dyktuje klasie zadany tekst.

6. Nauczyciel sprawdza dyktanda i przyznaje za nie punkty uzależnione od rodzaju błędów.

Rodzaje błędów:

  • 1 punkt – rz, ż, ó, u, ch, h, pisownia nie z czasownikiem, wielkie i małe litery,
  • 0, 5 punktu – nosówki, i, j, pisownia by, wyrażenia przyimkowe,  pisownia nie z rzeczownikami, przymiotnikami, przysłówkami, liczebnikami i zaimkami, użycie łącznika,
  • 0,25 punktu – zamiana głosek, nieprawidłowe przenoszenie wyrazów, brak litery,
    błędy interpunkcyjne.

7. Schemat punktowania dyktand:

  • za      każde dyktando można otrzymać  maksymalnie 6 punktów:

6 pkt. 0 do 0,5  błędów

5 pkt.  – 0,75  do 1,5 błędów

4 pkt. –  1,75 do 3,5 błędów

3 pkt. – 3,75 do 5,5 błędów

2 pkt.  – 5,75 do 7,5 błędów

1 pkt. – 7,75 do 9,5 błędów

  • punkty      sumowane są przez nauczycieli języka polskiego, co z pewnością pozwoli      uczniom na bieżąco kontrolować swoje osiągnięcia i zmotywuje ich do      wytężonej pracy.
  • w      styczniu i maju  (pod koniec      miesiąca) uczniowie otrzymują ocenę do dziennika na podstawie      zgromadzonych punktów.
  • nauczyciel      ustala indywidualny sposób oceniania prac uczniów ze specyficznymi      problemami w uczeniu się.

Finał konkursu odbędzie się na początku czerwca.

 

Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII  KLAS IV-VI otrzymuje uczeń, który uzyskał w sumie najwięcej punktów. Uczeń ten otrzyma  dyplom i atrakcyjną nagrodę!!!

Zapraszamy do zmagań z ortografią języka polskiego i  do doskonalenia własnych umiejętności. Niech przyświecają nam słowa Mikołaja Reja:
„Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają”

 

WYNIKI  PO PIERWSZYM PÓŁROCZU

 

            DYKTANDO NR 1 – PAŹDZIERNIK

 

IV a – Wiktoria Denkiewicz, Wiktoria Pawlak, Julia Pela,

IV b – Michał Szczęsny,

V a –  Katarzyna Kaczmarek, Nikola Kryszczak,

V b –  Sandra Chmielarz, Joanna Figas, Kinga Grabowska, Zuzanna Stasiak,

V c –  Oliwia Jurek,  Adam Mielcarek, Kamil Sobczak, Zuzanna Wojciechowska,

VI a – Wiktoria Gądziak, Adrianna Kieliba, Olga Olejniczak, Kacper Piotrowicz, Magda Ptak

Szymon Sójka, Igor Urbaniak,

VI b – Aleksandra Pluta, Aleksandra Raszewska,

VI c – Artur Bogacki, Julia Górska, Dominik Michalczak.

 

           DYKTANDO NR 2 – LISTOPAD

 

IV a – Magdalena Banachowicz, Wiktoria Denkiewicz, Natalia Dostatnia, Agata Gawron,

Wiktor Janoś, Julia Pela, Kamila Szczepańska, Kaja Urbaniak,

IV b – Patrycja Młynarczyk

V a –  Julia Borowicz, Kacper Cegła, Jarosław Jędrzejak, Katarzyna Kaczmarek,
Dominik Kłopocki, Weronika Kłopocka, Natalia Koryciak, Nikola Kryszczak,

Klaudia Moskot,  Sandra Wiertelak,

V b –  Mateusz Fabisz, Joanna Figas, Kinga Grabowska, Wiktoria Hadrych,

Bartłomiej Kaźmierczak, Martyna Mocek, Szymon Rostalski, Zuzanna Stasiak,

Michał Woźniak,

V c –  Marta Gruszczyńska, Anna Izydorek, Oliwia Jurek,  Marta Kraszkiewicz,

Adam Mielcarek, Tymoteusz Otwiaska, Kamil Sobczak Weronika Szczotka,
Natalia Tomczak, Zuzanna Wojciechowska,

VI a – Dagmara Akerman, Wiktoria Gądziak, Maria Grzesiek, Jakub Kasałka,
Adrianna Kieliba,  Gabriela Lech, Marcel Łyskawka, Olga Olejniczak,
Szymon Olejniczak, Kacper Piotrowicz,  Magda Ptak,  Szymon Sójka, Igor Urbaniak,

VI b – Kacper Kasałka,  Aleksandra Pluta, Aleksandra Raszewska, Zuzanna Sztok,
Zuzanna Wielebska, Aleksandra Ziętek.

VI c – Julia Cierpka, Julia Górska,  Kuba Idziorek, Aleksandra Pluta, Monika Wodniczak,

 

           DYKTANDO NR 3 – GRUDZIEŃ

 

IV a –  Paweł Obsadny, Julia Pela,  Kaja Urbaniak,

IV b – Eryka Kasałka,

V a –  Julia Borowicz,  Gabriela Gawron, Katarzyna Kaczmarek, Nikola Kryszczak,

V b –  Sandra Chmielarz, Joanna Figas, Kinga Grabowska, Martyna Mocek, Michał Woźniak,

V c –  Oliwia Jurek, Adam Mielcarek, Kamil Sobczak Weronika Szczotka,
Natalia Tomczak, Zuzanna Wojciechowska,

VI a – Maria Grzesiek, Adrianna Kieliba, Marcel Łyskawka, Olga Olejniczak,

Szymon Olejniczak, Magda Ptak,  Szymon Sójka, Igor Urbaniak,

VI b –  Aleksandra Pluta, Aleksandra Raszewska, Zuzanna Sztok, Zuzanna Wielebska,

VI c –  Julia Cierpka, Julia Górska, Michał Solarczyk, Monika Wodniczak.

 

MISTRZOWIE  ORTOGRAFII   PO I PÓŁROCZU

 

 

 

IV A

Julia Pela

 

V A

  Katarzyna Kaczmarek, Nikola Kryszczak

 

V B

  Joanna Figas, Kinga Grabowska

 

V C

Oliwia Jurek,  Adam Mielcarek, Kamil Sobczak,
Zuzanna Wojciechowska

 

VI A

Adrianna Kieliba, Olga Olejniczak, Magda Ptak,
Szymon Sójka, Igor Urbaniak

 

VI B

 Aleksandra Pluta, Aleksandra Raszewska

 

VI C

 Julia Górska

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

 

 

 

 

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_