Spotkanie z Marcinem Karolewskim zawodnikiem KS STAL „LA” Ostrów Wlkp

Dnia 16 lutego na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z Marcinem Karolewskim zawodnikiem KS STAL „LA” Ostrów Wlkp., absolwentem Szkoły Podstawowej w Radłowie oraz Gimnazjum w Raszkowie. Marcin opowiedział o swojej sportowej drodze. Jako uczeń reprezentował szkołę w zawodach lekkoatletycznych oraz siatkówce. Będąc w szkole średniej postanowił zająć się sportem na poważnie i po przemyśleniach związał się z klubem lekkoatletycznym.

Dzięki swojej ciężkiej, systematycznej pracy Marcin doszedł bardzo wysoko, bo już po dwóch latach treningów został halowym mistrzem Polski w biegu na 300m, 200m. W lipcu 2021 roku Marcin został powołany do kadry i reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w sztafecie 4x400m w Tallinie-stolicy Estoni. To nie wszystkie osiągnięcia tego zawodnika po drodze było wiele jeszcze mistrzostw Polski i Europy. W ostatnią niedzielę Marcin zdobył złoty oraz brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

Marcin Karolewski zachęcał uczniów do wzięcia udziału w programie ,,Lekkoatletyka dla każdego”, gdzie będą prowadzone zajęcia przez ostrowskich lekkoatletów.

(20+) Facebook

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip