Szkolne Igrzyska Olimpijskie klas O-III

Swoje Małe Igrzyska mieli również uczniowie klas O-III. W pierwszej części uczestniczyli w uroczystym otwarciu Igrzysk klas VI-VI, obserwowali przemarsz wszystkich klas, prezentacje poszczególnych krajów i  składanie przysięgi .Następnie udali się na boisko szkolne, gdzie czekały na nich prawdziwe sportowe atrakcje, przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Sławomira Krawczyka. Na boisku asfaltowym i boisku typu Orlik rozstawione zostały tory przeszkód: jazda na hulajnodze, rzut piłeczką do celu, zabawa z obręczami, wyścigi deskorolek, bieg sprawnościowy w płetwach, rzut piłką lekarską oraz zabawy z piłką i  skakanką.

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu to znakomita propozycja dla młodszych dzieci.
Przebywanie dzieci na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na ich rozwój. Połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej. Dzieci w trakcie gier i zabaw mają kontakt z rówieśnikami, tworzą grupy oraz rywalizują ze sobą. Każde zaangażowanie dzieci w grę lub zabawę ma pozytywny wpływ na ich rozwój osobowości. Uczy współdziałania w grupie, wyzwala chęć walki, pozwala na świadome przeżywanie zwycięstw i godne przyjmowanie porażek. Te wszystkie cele zostały osiągnięta, o czym świadczyły zadowolone miny wszystkich uczestników i uśmiech na twarzach dzieci.

Na zakończenie Igrzysk każdy uczestnik otrzymał medal uczestnictwa, z wygrawerowanym swoim imieniem.

Zawody zorganizowano 1 czerwca, w Dniu Dziecka,przy dużym wsparciu finansowym Rady Rodziców (zakup medali, soków, drożdżówek). Dziękujemy.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip