Szkolny dzień patrona

28 listopada 1986 roku odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera i wręczenia sztandaru. Od tego czasu postać wielkiego wielkopolanina, podróżnika, pisarza, miłośnika przyrody, znawcy zwierząt towarzyszy naszej szkole i jej uczniom. Motto z książki Arkadego Fiedlera „Prawdziwe i silne marzenia stają się rzeczywistością ”przyświeca naszym uczniom w zdobywaniu krok po kroku wiedzy, w pokonywaniu uczniowskich słabości, osiąganiu sukcesów sportowych. Jest corocznym hasłem wycieczek szkolnych, podczas których zaglądamy też  do Muzeum Pracowni Literackiej w Puszczykowie, gdzie żył i tworzył nasz Patron.

Tegoroczny szkolny dzień patrona przebiegał w kilku wymiarach. W piątek klasa III b zaprosiła społeczność klas O-III na apel, połączony z prezentacją multimedialną, poświęcony życiu, twórczości i pasjom Arkadego Fiedlera. W tym dniu uczniowie klas młodszych wykonywali prace plastyczne przedstawiające ulubione zwierzęta pana Arkadego, powstały kolorowe motyle, barwne ryby, które naszemu Patronowi śpiewały w Ukajali i tajemnicze węże z puszczy amazońskiej.

Kolorowe  prace uczniów przepięknie zaprezentowały się na szkolnym korytarzu, obok specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawy.

W poniedziałek, 2 grudnia, specjalnym gościem uczniów był syn Arkadego Fiedlera, pan Marek Fiedler. Pan Marek Fiedler przywiózł ze  sobą maleńki fragment  Muzeum w Puszczykowie, były książki naszego Patrona, piranie, przepięknie kolorowe motyle, ptaszniki, ząb słonia, indiańskie mokasyny, egzotyczne maski – wszystko to wzbogacone ciekawymi anegdotami naszego gościa.

W bardzo interesujący i przystępny dla uczniów sposób opowiadał o podróżach swojego ojca, o jego pasji zbierania ciekawych przedmiotów, zapisywaniu wrażeń i spostrzeżeń z wypraw, o powstaniu Muzeum Pracowni Literackiej w rodzinnym domu w Puszczykowie, o życiu Indian z Kanady.  Dzięki panu Fiedlerowi uczniowie dowiedzieli o powstaniu Ogrodu Tolerancji, który również znajduje się w Puszczykowie. Uczniowie zobaczyli zdjęcia repliki statku Kolumba – Santa Marii, rzeźby z Wysp Wielkanocnych, replikę samolotu z Dywizjonu 303.

Dla uczniów był dzień pełen wrażeń. Zakończeniem szklonego dnia patrona będzie konkurs wiedzy o życiu i twórczości Arkadego Fiedlera, do którego we wtorek przystąpią uczniowie klas II – VI.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip