Turniej sprawnościowy klas IV-VI

Sport i aktywność fizyczna to nie tylko wyniki, poważne zawody czy rekordy ale przede wszystkim znakomita zabawa dająca zadowolenie, radość i zdrowie w szerokim tego słowa znaczeniu. 25.03.2014  nasi nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turniej sprawnościowy klas 4-6. W programie turnieju znalazły się zabawy ruchowe, wyścigi w rzędach nie wymagające umiejętności technicznych ale zmuszające do sporej aktywności i zaangażowania całego ciała żeby je zrealizować.

Formuła zabawy polegała na tym żeby zaangażować wszystkie dzieci bez względu na ich sprawność oraz umiejętności. Wszystkie 155 dzieci zostały podzielone na 9 międzyklasowychzespołów. W każdym zespole były dzieciaki ze wszystkich klas. Taki podział wpłynął na lepsze poznanie się dzieci, ich integrację oraz rozwijał zasadę fair play.

W poszczególnych wyścigach w ramach zespołów brali udział także nauczyciele bez względu na to czy uczą dane dzieci czy nie. Okazało się, że panie dały sobie doskonale radę a przy okazji wszyscy świetnie się bawili.

Wynik końcowy był mało ważny mimo tego, że pani od matematyki doskonale wszystko zliczała. Najważniejszy był efekt wspanialej, wspólnej zabawy, który został osiągnięty.

Po raz kolejny okazało się, że sport w formie zabawy niesie sporo zadowolenia i radości wszystkim jego uczestnikom.

Link do galerii

https://picasaweb.google.com/116462919073920222619/20140325SzkolnyTurniejSprawnosciowyKlas46WRamachAkcjiSzkoAWRuchu

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip